Katharina Toomemets | Video: Tiina Kõrtsini 21. detsember 2017 20:04
„Mõtlesin juba paar aastat tagasi, et tahaksin koos Ivo Linnaga kunagi laulda. Olen mitmete artistidega jõulutuuril käinud ja tundus, et Ivoga oleks seda eriti soe ja tore teha,“ räägib Birgit Sarrap, kuidas läks nii, et ta tänavu jõulutuuri koos Ivo Linnaga teeb.

Püüdsime Ivo ja Birgiti kinni kibekiirel tööajal, vahetult enne nende jõulutuuri „Kingitus“ kolmandat kontserti Birgiti kodukirikus Hageris. Puhusime pisut juttu ning tegime ka väikese viktoriini, et saada teada, kui hästi Birgit ja Ivo teineteise tegemistega kursis on. 

Ivo ütleb, et Birgiti pakkumine koos jõuludel laulda oli esimene, mis temani jõudis. Hageri kirik oli juba tund enne kontserti pooleldi täis ning Ivo ja Birgit kinnitavad, et publikut on olnud palju ja inimesed on eriliselt soojad ja toredad. „Kuivõrd praegu on neid rändtruppe palju, siis ei maksaks oodata, et kirikute uste taga on tohutud järjekorrad,“ tõdeb Ivo. „Rahvas ikka valib, kuhu mina, ja vaatab rahakotti ka. Võime olla õnnelikud – rahvast on olnud palju ja vastuvõtud väga head.“ Birgit ja Ivo on väga tänulikud igale kuulajale.

Mille järgi on aga kokku saanud nende kontserdi kava? „Ma ütleks, et meil on väga ilus kava – on jõululaule, ilusaid aegumatuid Eesti lugusid, mõned Ivo laulud ja mina laulan oma repertuaarist ka ühe lemmiklaulu. Kokku tuli hästi mitmekesine ja hingelähedane kava,“ sõnab Birgit. Ivo ütleb, et ta on käinud kuulajana jõulukontsertidel ja teinekord tüütab pisut ära, kui on keskendutud vaid kõige kuulsamatele jõululauludele. „Iga kanal saadab neid nagunii välja ja seetõttu on paremad need kavad, kus on erinevat sõnumit ja muusikat, mis on kõik headuse poole suunatud. Siis on ka rahval huvitavam kuulata.“ Birgit ütleb, et talle väga meeldib jõulumuusika ning ta üritab iga kord lauludele ka uue kuue leida. „Esitame ikka armastatud jõululaule, kuid natuke teistmoodi. Loodame, et need meeldivad inimesele sellisena.“

Birgiti ja Ivo koostöö sujub mõlema kinnitusel väga hästi. „Selleks, et koostöö sujuks, ei pea midagi tegema. Piisab ühest pilgust ja paarist lausest. Kui omavaheline keemia toimib, on kõik kohe korras,“ teatab Ivo ja lisab, et ei ole vaja pikki proove ja suuri vaidlusi. Nende koostöö läks juba algusest lepase reega. „Meil on laval ka kolm suurepärast muusikut, kes leidsid kohe õige tunnetuse, kuidas mängida. Ka laulude uued kuued sündisid kiiresti,“ lisab Birgit. „Mõnikord on mõnede projektide raames proovid võtnud aega, maha on peetud tohutud vaidlusest, sest kellelegi meeldib üks ja kellelegi teine asi. Praegu oli küll täiesti probleemivaba,“ lausub Linna.

Nii Birgit kui ka Ivo on varemgi jõulutuure teinud. „Mul on neid olnud igasuguste partneritega ja teinekord on mul jätkuvalt mehisust pakkumisi ka ära. Kui kõik aastast aastasse kordub ja jälle samasse kohta tagasi lähed, ütleb inimene, et me juba möödunud aastal käisime, läheme seekord kedagi teist kuulama,“ räägib Ivo ja ütleb, et see on täiesti mõistetav. „Aga kui väikese pausi vahele jätad, aastakese, on endal ja ka kuulajatel värskem.“ Birgit muigab, et ta igal aastal päris jõulutuuri teinud pole, kuid tal on reegel, et vähemalt üks kontsert tuleb siiski jõuluajal anda. „Olgu seal või kolm inimest, aga ühe kontserdi ma tahan anda selle muusikaga, mis mu enda jaoks jõulutunde tekitaks.“

24. ja 25. detsembri veedavad muusikud koduselt. „Ka minu pere on 25. detsembril tänu Ivole kodus, sest tema ütles, et kaks päeva ta kindlasti puhkab ja ei tee midagi,“ muigab Birgit. „26. detsembril sõidame talle Saaremaale järele ja anname kontserdi Kuressaares.“ Viimastel aastatel on Ivo vabaks jätnud ka aastavahetuse, kuid tänavu see ei õnnestunud. „Vabaduse väljakul toimub suur kontsert „Sajaga juubeliaastasse“, pärast mida tuleb president sinna ka rahvale kõnet pidama. Mõtlesin, et kuna aasta lõpp on olnud nii tihe, siis hea küll – teeme selle ka veel otsa ja hakkame 1. jaanuarist hingama.“

Täna õhtul annavad Birgit ja Ivo kontserdi Pärnus Endla teatris ning homme näeb neid Tallinnas Kaarli kirikus. Tuur saab lõpu 30. detsembril Salme kultuurikeskuses.

Vaata videost lõbusat viktoriini, mis Birgitile ja Ivole ette valmistasime. Küsimused olid sellised:

Küsimused Ivole:

Mis aastal võitis Birgit saate „Eesti otsib superstaari“?

Millist perekonnanime Birgit enne abiellumist kandis?

Mitu korda on Birgit Eesti muusikaauhindadel pärjatud aasta naisartisti tiitliga?

Kelle ees napsas Birgit 2013. aasta „Eesti laulul“ võidu?

2015. aastal abiellus Birgit Indrek Sarrapiga. Kus?

 

Küsimused Birgitile:

Mitmenda koha said Ivo ja Maarja-Liis 1996. aastal Eurovisionil ja mis lugu nad esitasid?

Mis eriala on Ivo Linna Tartu Riiklikus aastatel 1967-1969 õppinud?

Kus Ivo lisaks Tallinnale elab?

Mis looga Ivo mullu „Eesti laulul“ osales?

Mis bändis laulab Ivo poeg Robert Linna?