Jõulud

Pineenist eugenoolini – millised ained tekitavad jõululõhna? 

Piret Pappel, 23. detsember 2017 00:01
JÕULUDE LÕHNABUKETT: Kipume hubase jõulutundega seostama kuuse-, kaneeli- ja tsitrusviljade hõngu. Kui kuuseokkad ja mandariinikoored saavad oma tugeva aroomi muu hulgas keemiliselt ühendilt nimega pineen, siis jõuluküpsetistes kasutatavale kaneelile annab lõhna kollakas õline vedelik kaneelaldehüüd.Foto: Pixabay

Inimese lõhnataju peetakse kehvakeseks, kuid ometi on aroomidel meie elus ülioluline roll. Kujutlege jõuluaega, ning tõenäoliselt kerkivad vaimusilmas teie ette kahar kuusk ja küünlavalgus. Ilmselt tunnete samal ajal ahjus säriseva prae hõngu. Vaatame üle, millised kemikaalid aitavad meie ninal luua selle õige jõulutunde.

Päris jõulupuul on nii pooldajaid kui ka vastaseid. Mõne jaoks on oluline komme koos perega metsas käia ja sobiv kuusk välja valida, teised põlgavad elusolendi surmamist või ei viitsi lihtsalt igal aastal uut puud hankida. Üks on kindel: lõhnastatud kunstkuuski ei müüda ja paljusid ahvatleb just mõnus metsalõhn, mis koos elusa kuusepuuga tuppa tuleb.

Kuusearoomi tekitab terve kokteil lenduvaid aineid. Tähtsaim neist on terpeenide hulka kuluv pineen. Terpeenid on suured orgaanilised molekulid, mida taimed toodavad kaitseks ärasöömise vastu. Samuti meelitavad need ligi röövputukaid, kes taimetoidulisi loomakesi söövad. Pineen süttib kergesti ja sestap tasub igati tõsiselt võtta päästeameti hoiatust põlevate jõulupuude kohta. Küünlaid tasub kuusel süüdata vaid siis, kui keegi puul pidevalt silma peal hoiab.

Samal teemal

23.11.2017
Kuidas sünnib verivorst: katsetamiseks võib kuluda kuni 100 kilo vorsti
23.11.2017
Parimad jõuluküpsetised: Pavlova ja kapsa-kartulipirukas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee