Jõulud

Kõrges palavikus laps pidi vägivaldse joodik-isa tõttu veetma jõulud koos emaga turvakodus  (187)

Geidi Raud, 27. detsember 2017 15:59
KURBUST TÄIS PÜHAD: Vägivaldsed purjus pereisad rikkusid üle terve Eesti pere pühademeeleolu. Foto on illustratiivne.Foto: Stanislav Moškov

Turvaline ja õdus kodune jõuluõhtu – lapsuke loeb jõuluvanale salmi ja maiustab piparkookidega. Nii peaks see olema igas kodus. Paraku on tegelikkus midagi muud, sest mitmel lapsel ja emal tuli jõulud mööda saata turvakodus. 

MTÜ Eluliin pakkus alates 22. detsembrist kuni jõululaupäeva õhtuni Harjumaal naiste tugikeskuse teenust. Sel ajal vajas turvalist majutust kolm 30ndates naist, kellel oli kaasas kokku kuus väikest last. Kõige pisem oli nelja-aastane, teiste vanus jäi alla 12 eluaasta.

Üks koos emaga turvakoju pagenud laps oli raskelt haige ja tal oli kõrge palavik. MTÜ Eluliin juhatuse liige Eda Mölder ütleb, et ema pidi langetama raske otsuse – võtta haige laps jõuluõhtul käekõrvale ja minna naiste varjupaika ööbima. Kuid tal ei jäänud muud üle, sest kodus märatses purjus pereisa.

Samal teemal

08.05.2019
Tallinna naiste kriisikodu võib suvest lageda taeva alla jääda
11.12.2018
„Emme, ma mäletan, kuidas su näolt verd pühkisin.“ PEREVÄGIVALD: luumurrud olid naise jaoks viimane piir. Siis kutsus ta politsei
15.08.2018
Naiste tugikeskustesse pöördunute arv kasvas 5%
22.01.2018
Nugade peale läinud tüli kurb lõppmäng: mees pussitas magavat naist kõrri

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee