JÕULUSÕNUM: Olevistesse kutsutud kodutuid pidulisi ootab ees toit nii hingele kui ka ihule.  Foto: Stanislav Moshkov
Juhan Haravee 27. detsember 2017 19:42
Neljapäeva keskpäeval peetakse Tallinnas Oleviste kirikus traditsiooniline kontsert-jumalateenistus kodututele ja vähekindlustatutele  juba 16. korda ja oodata on 700 - 800 puudustkannatavat pidulist. 

Täna keskpäeval peetakse  Tallinnas Oleviste kirikus traditsiooniline kontsert-jumalateenistus kodututele ja vähekindlustatutele   juba 16. korda ja oodata on 700 - 800 puudustkannatavat pidulist. 

Päev enne heategevusüritust kõrguvad kirikukäikudes virnad kastidest ja kottidest, mis peidavad endas tänavuste piduliste jõulurõõmu mitmes eri väljenduses. Rõõmu on need ajutised rajatised pakkunud ka neile paljudele annetajatele, kelleta järjekordne Oleviste jõulupidu kohe kindlasti teoks poleks saanud.    

 „Meil on oma aastatega kujunenud rutiin. Eelmisel õhtul sorteerime kõik ära ja paneme tagumistele pinkidele valmis: eraldi meeste- ja naisteriided,“ räägib heategevusliku jõulupeo väsimatu eestvedaja Riina Solman. „Ootame, et toodaks ikka tänaval elamiseks vajalikke riideid ja tekke, aga mõned sitsisärgid satuvad ikka hulka. Varem toodi rohkem igasugust mittevajalikku majakraami, nüüd mõistetakse juba paremini, mida kodutul inimesel esma-järjekorras vaja läheb.“

Samal teemal

Kommentaarid  (25)

loogik 28. detsember 2017 15:47
Üks jõulupidu vaestele aga usklikud peavad aasta läbi 12 kuud raha karpi poetama ja muud annetused ,püsimaksed kuude viisi.Lisaks nõuavad kirikud miljoneid Tallinnast ja Riigilt ,kelle hõlma alla oma jutlusega salaja hiilivad.Kas kirik on mingi suur elajas ,kes elab rahva kulul ja rahva raha eest aastaid.
järjekordne Heimar 29. detsember 2017 04:31
niisuguse loogika vastu ei saa, keegi ei sunni annetama, kirik o nüldse vabatahtlik aga Muinsuskaitse objekti korrashoid on KOHUSTUSLIK. Riik poetab näpuotsast konkreetselt kirikult ära võetud tippkrundi ja suure Niguliste kiriku eest mõne miljoni ja siis tundub, et oi-oi-oi. Palun ärge minge kirikusse, kui teil selles osas huvi pole, muinsuskaitseks mõeldud toetusi saab kirik ekvipotentselt kordades vähem, milest need inimesed mõtlevad omapead, valeväidetega luua mingi veider pilt, et kirik on loodud kodutute pidevaks ülalidamiseks!? Kodutute Jõulupuul osalevad 99,9% inimestest, kes kirikus muul ajal üldse ei osale, sotsiaalse toimetuleku jaoks maksame riigile sotsiaalmaksu, see on fakt, kirikumaksu meil ei ole. Erinevalt riigikodanikest, kes said Riigivara okupatsiooni ajal riisuda, vastavalt, kuidas keegi suutis, siis kirikul seda võimalust ei olnud vaid kirikult riisuti enamus varanatukesest, mida isegi nüüd veel tagastada ei raatsita. Valelik ja nahhaalne seisukoht asjus, mille käekäik ilmselgelt inimesele korda ei lähe, milleks kommenteerida. Võiksite siis minna ka suutäied üle lugeda, see hingerahu, mida kirik Heimar Lengi sõnutsi rahvale võlgneb, seisneb igaühe südametunnistusel, kui inimene teeb ülekohut, ei saa ka kirik kedagi taevaõndsusse vägisi tirida. Parandage meelt, sõge olend, kes heategijas näeb ikka tonti
28. detsember 2017 10:48
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
sinu oma vene 28. detsember 2017 16:47
rahvas küsigu Putinilt aru, kaua veel virelema peab?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS