Jõulud

Suitsu täis majast päästeti ratastoolis mees 

Toimetas Denes Kattago, 4. jaanuar 2018 12:39
Mehe kodus süttinud küünla ümber pandud jõulukaunistusFoto: G4S
Kolmapäeva õhtul aitas turvatöötaja päästa Rakveres suitsu täis eramust ratastoolis mehe, kel oli kodus süttinud küünla ümber pandud jõulukaunistus.

3. jaanuaril kell 17.08 sai G4S juhtimiskeskus tulekahjuhäire Rakveres asuva eramu elutoast. Sündmuskohale saadeti turvapatrull. Kolme minutiga kohale jõudnud turvatöötaja kuulis majast sireeni ja nägi läbi köögiakna ratastoolis istuvat inimest. Tuld ega suitsu kuskilt ei paistnud.

Samal teemal

Turvatöötaja püüdis majas oleva inimesega kontakti saada, aga tulutult. Hoonesse sisse ta ei pääsenud. Turvaettevõtte juhtimiskeskus teavitas juhtunust meesterahva hooldajat, kes hakkas sündmuskohale liikuma. 

Seejärel tuli majast veel üks tulekahjuhäire. Seekord teiselt korruselt. Turvatöötaja märkas sel ajal juba läbi akna, kuidas maja trepihall hakkab suitsust halliks minema ja teavitas juhtunust häirekeskust. 

Sündmuskohale saabusid mõne minuti jooksul nii majas olnud mehe hooldaja kui ka päästjad. Turvatöötaja sisenes koos hooldajaga majja, mis oli suitsu täis. Selgus, et põleng oli tõenäoliselt alguse saanud küünla ümber olnud jõulukaunistusest, mille majas elav ratastoolis vaegkuulja suutis ise ära kustutada.

Põlengu kustutamiseks kasutas ta laualina, mis oli aga kaetud kilega ja võttis samuti tuld ning tekitas palju suitsu. Oma joogikruusiga vett visates õnnestus mehel põleng lõpuks kustutada. Tuli elutoa laualt kaugemale ei levinud. 

Kuna majaelanik oli palju suitsu sisse hinganud, siis viisid kiirabimeedikud mehe haiglasse kontrolli. Päästjad kontrollisid maja üle ja tuulutasid ruumid. 

Samal teemal

03.00.2018
Tallinnas juba kogutakse maakoera aasta tulesõuks pühadekuuski
29.11.2017
Millal tuleks kuusepuu toast välja viia?
25.11.2017
Kuidas kaitsta nii kuuske kui ka kassi?
22.11.2017
GALERII: Eesti kõige tormikindlam jõulukuusk