Loe, millal peaksid oma kodus teki, padja või käterätikud uue vastu vahetama!Foto: Pixabay.com
Helen Serka-Sanchez 28. september 2021 06:23
Kas teadsid, et nii mõnigi asi sinu kodumajapidamises tuleks ära visata enne, kui sellel on silmnähtavad kulumismärgid? Mõtle, kui kaua oled kasutanud järgnevaid asju.

•      Teki kasutusaeg on viis aastat. Tekki oleks vaja paar korda aastas vastavalt kasutusjuhendile ka pesta. Suletekk tuleks viia keemilisse puhastusse. Villatekke pese käsitsi või villaprogrammiga, kasutades villapesuvahendit.

•      Patja peab pesema vastavalt juhendile 3–4 korda aastas. Tea, et padja kasutusiga on 2-3 aastat. Seejärel kaotab see oma vormi ja võib põhjustada kaelavalusid. Padjas pesitsevaid tolmulesti on selleks ajaks seal juba nii palju, et need põhjustavad tundlikel inimestel allergiat.

      Käterätikud tuleks välja vahetada iga 2–3 aasta järel. Niisked rätikud on soodne keskkond bakteritele ja hallitusele. Paraku ei saa pideva, ka kuumal temperatuuril pesuga kõikidest seal elutsevatest bakteritest lahti.

•       Pesukäsn vannitoas muutub üsna kiiresti bakterite ja hallituse pesitsuskohaks. Seega tuleks see uue vastu vahetada iga 3–6 kuu järel. Mõned tugeva kiuga käsnad taluvad ka keetmist, mis pikendab veidi nende kasutusaega. 

•       Hambahari tuleks välja vahetada iga kolme kuu tagant. Ära oota, kuni see haraliseks muutub.