Kodu ja Aed

Kasuta neid nippe, et lõikelilled kauem ilusad püsiksid! 

Toimetas Helen Serka-Sanchez, 8. märts 2021 16:53
Säilita lõikelilli nii, et need püsiksid kaua värskena!Foto: Pexels
Sätid kaunid lilled vaasi, kuid peagi lähevad nad kurvalt norgu. Mida teha, et kodune lilleilu kestaks kauem? 

Lase lilledel toatemperatuuriga kohaneda. Kui tuled külmast õuest lilledega tuppa, siis lase neil veel 15-20 minutit paberis sisetemperatuuriga kohaneda.

Samal teemal

Eemalda roosidel alumised lehed ja tee varreotsa sälgud. Pane vaasi 10-15 cm toasooja vett. Enne vette panekut eemalda alumised lehed, et need vees roiskuma ei läheks. Samuti kurnavad vigastatud lehed õit. Tee varreotsale lõige, et lill saaks vett imada.

Vaheta vett iga päev ja tee uus lõige varreotsale. Kui roos kipub longu vajuma, siis pane õievars paarikümneks sekundiks tulisesse vette ja tee uus diagonaalne lõige varrele vee all. Seejärel pane õievars värskesse vette.

Lisa vette suhkrut või lõikelillede säilituspulbrit. Selleks, et lilled vaasis kauem ilusad püsiksid võib lisada teelusikatäie suhkrut või aspiriini tableti. Lillepoest saab kaasa osta ka spetsiaalseid säilituspulbreid ja -lahuseid.

Ära pane vaasi liiga palju lilli. Nii võib vesi ootamatult kiiresti otsa saada ning kiiremini algab ka roiskumine.

Nartsissid eraldi vaasi. Nartsissi vartest eralduv lima mõjub teistele lilledele närtsitavalt. Selleks, et nartsiss pikemalt ilus püsiks pane vette veidi soola.

Gerbera ja alpikann on kauem värsked, kui lisada vette söetablett. Seda võib kasutada ka teiste pehmevarreliste lillede puhul.

Samal teemal

11.08.2021
6 toalille, mis sobivad algajale rohenäpule
01.08.2021
Roosid koduaias: mida peaksid teadma enne lillede kuninganna soetamist?
03.03.2021
5 LIHTSAT SOOVITUST: nii püsivad tulbid vaasis kaua ilusatena!
31.10.2020
Ära oota külmadeni! Säti roosid talveks valmis