Aed

Millal viimati külmkappi puhastasid? Samm-sammult õpetus, kuidas teha külmikus suurpuhastus 

Helen Serka-Sanchez, 18. november 2020 08:53
Ebahügieeniline külmkapp võib rikkuda ka toidu maitset!Foto: Pixabay.com
Kui sa pole ammu oma külmkappi põhjalikult puhastanud, siis on paslik külmkapp sulama panna ja see lõpuks ära teha. Nii on külmik palju energiasäästlikum ja ka hügieenilisem.

Tühjenda külmik. Võta töö ette, kui külmik on võimalikult tühjaks söödud. Külma hoiukohta vajavad toiduained tõsta tihedalt ühteise kõrvale külmakotti või -kasti. Külma hoidmiseks laota neile peale tekk. Kui tõstad külmkapist toitu välja, kontrolli hoolikalt pakendite kuupäevi. Kõik, mis on vananenud, viska minema.

Samal teemal

Alusta nii. Selleks et turvaliselt külmikut puhastada, tõmba see esmalt vooluvõrgust välja. Hea on seda teha juba puhastamisele eelneval õhtul, et sügavkülm saaks öösel aeglaselt üles sulada. Pane vee äravoolurenni alla kauss ning selle alla ja ümber ajalehepaberid ning rätikud.

Puhasta riiulid ja seinad. Külmkapi riiulite, sahtlite ja seinte puhtaks saamiseks piisab äädikalahusest ja pehmest lapist. Ära unusta ka ukse tihendeid puhastada. Selleks et külmikusse hallitust ei tekiks, lase sel pärast pesemist korralikult kuivada. Alles siis sulge uks.

Puhasta ka välisseinad. Selleks kasuta pehmet lappi ja nõudepesuvahendit või äädikalahust.

Külmkapi tagaseinas olevalt kompressorilt võid tolmu eemaldada tolmuimejaga. Nii vähendad külmiku energiakulu.

Lülita kapp sisse. Kui külmkapp on puhas ja kuivanud, lase sel kaks tundi tühjalt töötada. Alles siis pane toiduained jälle riiulitele ja sahtlitesse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee