Nipid

Juuksur õpetab! Kaunis soeng lihtsate võtetega! 

Autor: Tuuli Mäemat, 5. aprill 2018 17:26
Tee järele!
Kui talvemüts lendab suure kaarega panipaika on aeg pöörata rohkem tähelepanu oma juustele. Uurisime juuksur Merit Vendlalt, kuidas saada lihtsa vaevaga endale kaunis soeng.

Punume lihtsa ja ilusa patsi igapäevaseks kandmiseks!

Tee nii:

1.     Kammi juuksed taha, seitel ehk juukselahk jääb oma loomulikule kohale.

2.     Alusta punumist vasakult, ülevalt. Juhul, kui sul on tukk, siis jäta see otsmikule. Pats on punutud tagurpidi ehk üks salk teise alla vaheldumisi. Patsi teeb eriliseks see, et salkusid on patsile juurde võetud ainult vasakult poolt nagu tavalisel kalasabal. Parem pool on punutud tavaliselt.  

3.     Kui natuke on juba punutud, tuleb ka patsi aasasid laiali sikutada, et pats näeks välja suurem ja kohevam. Pats on tehtud pisut asümmeetriliselt ehk esimese patsi lõpp ei ole punutud kaelani, vaid pisut vasakule küljele. Kinnita pats ajutiselt, et see lahti ei vajuks.

4.     Alusta uue patsi punumist paremalt poolt ülevalt. Tee seda jälle pahempidi. Erinevus teise poolega on see, et juurde tuleb nüüd võtta paremalt poolt punudes ja vasakut poolt punuda tavalisel moel.Samuti tuleb patsi aasasid laiemaks sikutada, et pooled oma vahel ei erineks. Vahepeal võid patse fikseerida kerglakiga, et patsid liiga laiali ei vajuks ja lõdvaks ei muutuks.

5.     Punu teine pats samasse kohta, kuhu on punutud esimene. Kinnita need omavahel kummiga kokku.

6.     Kaelale võib jääda õhuke kiht juukseid lahti, sest neid saab kenasti kasutada kummikoha peitmiseks.

7.     Kui patsid on omavahel kummiga ühendatud, saab kasutada alumisi lahtiseid juukseid. Enne ümber keeramist võib lahtist salku fikseerida lakiga ja siluda seda, nii jääb see patsi ümber tugevalt ja siledalt. Kui salk on seotud ümber kummikoha, kinnita see juuksenõeltega patsi tagant, suunaga alt üles, et neid väga näha ei jääks. Kui tundub, et soeng püsib, tee viimane sättimine ja kinnita soeng tugeva lakiga, nii püsib see terve päeva!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee