Nipid

Vau! 5 nippi mida teha kohvipuruga! 

Toimetas: Helen Serka-Sanchez, allikas: internet, 29. aprill 2018 12:19
Ära viska kohvipuru prügikasti!
Enamasti rändab kohvipuru prügikasti või hoopis kraanikausist alla. Kas teadsid, et kohvipuru on väärt kraam, mida ära visata ei tasu?

Kindlasti ei tohiks kohvipuru visata WC-potti või kraanikausist alla lasta, sest see ummistab torud. Selle asemel kogu kohvipuru kokku ja lase sellel korralikult kuivada. Nii saad seda kasutada aias ja köögis.

1. Lisa komposti. Kohvipuru sisaldab kasulikke mineraalaineid, mida taimed vajavad. Kompostile lisamiseks peab kohvipuru olema hästi läbi kuivanud ning ei tohi hallitada.

2. Hoiab kahjurid eemale. Puista kohvipuru taimede ümber ja see peaks eemale hoidma nälkjad ja teod.

3. Peletab kasse. Kui sinu lillepeenraid terroriseerib naabri kass, siis sega peenrasse kohvipuru. Samas ära sellega liialda, sest kohvipuru muudab mulla happelisemaks ja see ei pruugi meeldida kõigile taimedele. Happelist mulda armastavad näiteks roosid ja rododendronid.

4. Puhastab kõrbenud potid. Kuna kohvipuru on teraline, siis on seda hea küürimiseks kasutada. Pane puru potti, hõõru puhtaks ja loputa. Ettevaatust õrnade nõudega, mis kriimustamist ei kannata.

5. Eemaldab ebameeldiva lõhna. Pane kuiv kohvipuru lahtisesse karpi ja aseta külmkappi. Kohv imeb endasse kogu halva odoori. Sama nippi võid proovida ka jalanõude puhul. Pane kohvipuru vanasse sokki, keera pealt kinni ja pista kinga sisse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee