Kodu ja Aed

Säti valmis õdus ja praktiline õueköök! 

Toimetas Helen Serka-Sanchez, 30. juuli 2021 06:18
Väliköök on suvel asendamatu!Foto: Foto: Pixabay.com
Soojade ilmadega ei tahaks ju tuppa minnagi. Väliköögi abil saab ka söögitegemise õue tuua. Nipiraamat soovitab, mis on see, mis teeb õueköögi praktiliseks ja ühtlasi ka mugavaks.

Nutikad panipaigad. Kui siseköögis on kõik asjad mugavalt kappidesse paigutatud, siis õues pead leidma nutikaid lahendusi. Seinale kinnitatud riiulid, riputuskonksud köögiriistadele ja potsikutele hoiavad asjad alati käeulatuses.

Samal teemal

Kaaned ja katted. Selleks et kööginurgas ei tekiks segadust ja asjad ei läheks tolmuseks, paiguta need erinevatesse kaanega kastidesse ja karpidesse. Vihma ja päikese eest kaitseb mööblit present või muu kate, mille saad pärast kööginurga kasutamist asjadele tõmmata. Planeeri juba aegsasti katte kinnituskohad, mis ei lase presendil tuulega ära lennata.

Maitsetaimed. Istuta väliköögi ümber maitsetaimi, mida on hea söögitegemisel kasutada. Samuti annavad need suveõhtul mõnusat aroomi. Tugeva, kuid meeldiva lõhnaga lavendel, meliss ja piparmünt peletavad sääski ja herilasi.

Varjuline hekk. Kui arvad, et jääd välikööki kasutama aastateks, istuta väliköögi mõnda serva hekk. Tuule ja võõra pilgu eest varjab hästi ka sõstrapõõsastest või vaarikatest hekk. Marjapõõsaheki pluss on see, et saad sealt valminud marju ka toidu sisse napsata. 

Hooajaline tuulevari tekib ka tugiseinaga, mille äärde saad istutada kiire kasvuga ronitaimed, nagu lillhernes, oad, mungalilled.

Samal teemal

31.07.2021
7 kaunist aiataime, mis taluvad hästi täispäikest
11.05.2021
INSPIRATSIOONIKS | Elu kolib mõnuga õue ehk Kuidas valida mööblit välikööki ja puhkenurka?
03.05.2021
Õiged materjalid ja hooldus: nii rajad kauakestva terrassi
11.06.2020
KASULIK NIMEKIRI | Löö rõdu ja terrass läikima!