Nipid

ARHIIVIST: Õhtuleht kirjutas 2018. aasta septembris, kuidas teha sisseoste ühekordseid pakendeid vältides

VIDEO | PAKENDIVABA ELUSTIIL! „Poodi minnes võtan alati kaasa oma kotid, karbid ja purgid.“ (229)

Katrin Helend-Aaviku | Video: Stanislav Moškov, 29. veebruar 2020 17:39

„Minu esialgne soov oli proovida pakendivaba poodlemisega vähendada prügi hulka, mida tekitan. Nüüdseks aga säästan ka raha, söön tervislikumalt ning olen tänu oma väärtustega kooskõlas elamisele õnnelikum inimene,“ toob tudeng Liisa Aavik välja, et pakendivaba elustiil kätkeb endas midagi rohkemat, kui pelgalt pakitud toiduainetest hoidumist.

Kindlasti olete näinud poes ostjaid, kes panevad puuviljad ja juurviljad kaasavõetud kotikestesse, paluvad külmleti teenindajal salati oma karpi panna ja laovad lõpuks kõik ostud riidest poekotti. Mõni vaatab ja imestab, mõni vaatab ja imetleb.

Mõlemaks on põhjust, sest praegu tarbib Eesti inimene aastas kuni 200 õhukest plastkandekotti. Tasub hakata juba ennast vähemaga harjutama, sest uuest aastat õhukesi väikseid sangadega kilekotte enam poodidest tasuta ei saa. Kolm aastat tagasi Eestis tehtud uuring näitas, et kuigi 88% inimestest peab kilekotte keskkonnale ohtlikuks, mõlgutab vaid 43% neist mõtet kilekottide ostmist vähendada. Aga isegi kui õnnestub kilekott ostmata-krahmamata jätta, ei pääse poes kile- ja plastpakenditest ikkagi üle ega ümber. Tootjad põhjendavad pakendamise vajadust sellega, et ostjad eelistavad mugavustooteid, millega aga paratamatult kaasnevad pakendid. Teisalt seostatakse pakendite vajalikkust hügieeni ja toidu säilivusaja pikendamisega.

Samal teemal

15.09.2021
29 viisi säästmiseks! Keskkonnasõbralik eluviis aitab raha kokku hoida
24.04.2021
SUUR TEST | Arvuta välja, kui suur on sinu ökoloogiline jalajälg!
16.11.2020
FOTOLUGU | Gotlandi kodu, kus armastatakse rohelist värvi ja mõtteviisi
10.10.2020
Kiikame poodi! Parimad karbid ja termosed toidu kaasa pakkimiseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee