Kodu ja Aed

Viie lapse ema Liisa Pakosta: meie kodus valitseb hommikuti sõjaväeline distsipliin! (23)

Toimetas Helen Serka-Sanchez, 22. september 2018 10:58
Liisa Pakosta teab, kuidas pere õigeks ajaks kooli ja tööle jõuabFoto: Daisy Lappard, Naisteleht
Argihommikutel on kõigil raske tõusta ja õigeks ajaks kooli või tööle jõuda. Endine poliitik Liisa Pakosta jagab oma kogemusi, kuidas tema perel see õnnestub.

Ärka varakult

Samal teemal

Esiteks peab õigel ajal üles saama lapsevanem, kes lapsi äratab. Mul on küll mõned korrad elus juhtunud, et magan ikkagi hommikul sisse, sest olen loomu poolest öökull. Siis polegi muud, kui kirjutan kooli kirja: "Laps hilines kodustel põhjustel." Samuti tuleb teinekord minna lasteaeda sellise näoga, et hommikul tulid ette täiesti vältimatud asjaolud ning paluda, et ega neil lapse jaoks hommikusööki alles pole. Õnneks leitakse lapsele alati mõni amps.

Ole täis energiat

Kõik läheb lihtsamalt, kui lapsevanem on hommikul ergas ja energiline. Selleks et mitte olla unine ja uimane ema, tõusen varem üles ja naudin hommikusööki enne lapsi. Uhkes üksinduses kuuma teetassiga istuda on mõnus hetk inseendale. Üldiselt on meil mehega hommikune laste äratamine ära jaotatud – mõlemal pole mõtet varajastel tundidel ennast üles rebida, sest laste äratamiseks piisab ühest täiskasvanust.

Juba õhtul hommikuks valmis

Hommikurutiin kulgeb ladusamalt kui eelmisel õhtul kõik vajalikud ettevalmistused ära teha. Selleks:

  • peab laps minema magama õigel ajal, et saada täis 8 tundi ööund;
  • pane valmis järgmise päeva kooliriided. Vaata ka ilmateadet, et laps õue lühikestest pükstes ei tormaks.
  • pane ukse juurde ootele kõik kooli-, lasteaia ja trennikotid;
  • lepi lapsega kokku, mis kell ta soovib ärgata, et ta saaks ära teha oma planeeritud asjad. Arutage ka läbi, kas ta sööb hommikust kodus, koolis või lasteaias.

Ära unusta!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee