Nipid

Kuidas aega veeta kui torm on põhjustanud elektrikatkestuse? Neid 4 mängu saad mängida kogu perega. 

Nipiraamat, 27. september 2018 22:39
Kui elekter läheb äraFoto: Pexels
Kui torm on viinud elektri, siis on igavus kiire tekkima. Ära heida meelt! Pakume neli toredat tegevust, mida kogu perega ette võtta.

1. Lase alateadvus valla

Samal teemal

Pintslid ja värv aitavad ka kõige igavama hetke täita lõbusa tegevusega. Katsetage maalimist nii pimedas kui küünlavalgel. Soovi korral võtke teemaks mõni loom, maastik või kompositsioon. Samas võite ka pintslil vabatehnikas lihtsalt käia lasta. Hommikul vaadelge pilte ja arutlege, mis seal võiks olla kujutatud. Äkki on avaldunud midagi alateadvusest!
Enne värvima asumist katke laud või põrand kaitsva kile või ajalehepaberitega. Nii pole järgmisel päeval vaja kõikjalt värviplekke puhastada.

2. Meeliarendav peitus

Pime tuba lisab peitusemängule põnevusnoote. Samas arendab mäng meeli nagu kuulmine, kompimine ja miks mitte ka haistmine. Selleks et üks otsimiskord liiga pikaks ei veniks pange ajalimiit. Sellisel juhul säilib mängul tempo ja peidusolijad ei jää pimedas toas tukkuma.

3. Võistulaulmine

Eestlased on ikka laulurahvas ja nüüd paneme selle proovile võistulaulmisega. Moodustage võistkonnad ja otsustage järjestus, kes kelle järel laulmise üle võtab. Esimene võistkond laulab ühest laulust neli rida. Järgmine võistkond peab hiljemalt 5 sekundi pärast laulma neli rida teisest laulust, jne. Laule korrata ei tohi. Kes ei suuda 5 sekundi jooksul jätkata langeb mängust välja.  

4. Varjuteater muinasjutuga

Sättige ennast mõnusalt põrandale patjadele või tekile istuma. Leidke kaks taskulampi, mida kasutades saaksid kaks inimest käte abil varje tehes anda edasi muinasjuttu. Keegi alustab ühe lausega lugu ja igaüks hakkab seda järgemööda täiendama. See võib olla ka unejutu eest, mis suigutab pere pisemad unele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee