Nipid

LEMMIK | Koerale kuuti valides ära unusta patju, tekke ja akent 

Toimetas Tuuli Mäemat, 5. november 2018 14:10
Millist kuuti koerale valida?Foto: TheoRivierenlaan, Pixabay
Kui su koerale meeldib õues elada, siis on jahedate ilmade saabudes kuut suisa hädavajalik! Aitame sul õige koerakuut valida.

Kui valid koerakuuti

Samal teemal

Tasub mõelda oma koera vajadustele. Pea silmas kindlasti oma koera suurust ning seda, et ta vajab ka vaba ruumi enda ümber. Kuut ei tohi olla liiga väike ega ka liiga suur.

Kas soovid kuudi ise teha või osta? Kui soovid ise kuudi ehitada, siis pööra rõhku materjalidele. Kindlasti ei tohiks kuuti üle värvida tugeva lõhnaga värviga, mis koera ärritab. Kuudi põrand võiks olla tehtud puidust.

Eelista kahekojalist kuuti. Esimese ruumi välisseinad võiksid olla soojustamata, aga niiskus- ja tuuletõkkega, et koer saaks ka kuumal suvepäeval kuudis viibida. Teine ruum võiks olla kaitstud külma eest ning soojustatud välis- ja vaheseinaga. Nii ei ole sul vaja soetada või ehitada kuuti nii talveks kui suveks.

Küttega kuut! Kui sinu koer vajab eriti palju sooja, siis võib kaaluda kütteelemendina elektriküttega õliradiaatori kasutamist. Eriti suurt tähelepanu tuleks pöörata elektriosade kaitsmisele koera eest. Võib ära soojustada ka põranda kasutades selleks kivi- või klaasvilla asemel vahtplasti.

Ära unusta akent. Koertele meeldib aknast välja vaadata, seega oleks hea, kui kuuti valides või ehitades oleks seal ka aken.

Hubane pesa. Kõige olulisem on, et koer end kuudis hästi tunneks. Kasuta hubasuse ja soojuse tekitamiseks ka erinevaid patju ja tekke.

Millist kuuti koerale valida? Foto: TheoRivierenlaan, Pixabay

Samal teemal

21.10.2019
Koera köha-nohu võib olla märk tõsisest tervisehädast
25.02.2019
LEMMIK | Hoia lemmiku pesa puhas! Nii väldid parasiite ja kodu püsib korras
17.11.2018
Ilmad jahenevad: kontrolli ega koeral ole põhjust kuudis külmetada!
07.10.2018
VIDEO | Lõbus video, kuidas lemmik poeb salaja voodisse