Tee ise

VIDEO | Lõbus video, kuidas lemmik poeb salaja voodisse 

Laura Liinat, 7. november 2018 15:51
Mida teha kui koer kipub voodisse?Foto: Jeff Klugiewicz, Pixabay
Novembri Nipiraamatus on teemaks, kas koerad võivad inimestega samas voodis magada ning kuidas seda soovi korral vältida. Oma kogemusi jagab perekond Järvel, kelle esimene lemmik puges öösiti kaissu ning puksis pererahva voodiservale.

PetCity koolitaja-instruktor Siim Oja ütleb: „Koer võib inimesel kasvõi pea peal magada! Tähtis on, et ta tuleks ja läheks ära, kui peremees seda lubab ja käsib.“
Just sellest mõttest on juhindunud ka Mirja-Helen ja Kristjan Järveli pere ning jäänud kindlaks kahele põhitõele:
1. Kindlad reeglid. Esimesel eluaastal ei või lubada koeri kordagi diivanile ega voodisse.
2. Jäägitu tähelepanu. Korra päevas tuleb leida perega aeg, kus koerad saavad 100% tähelepanust endale. Kuna Järvelite kodus olevad labradorid vajavad oma loomult väga hellust ja lähedust, siis istuvadki lapsed ja abikaasad ise nende juures maas ning lubavad ronida sülle ja kaissu.

Samal teemal

Piilukaamera paljastab saladuse
Nii on seatud reegli järgimine viinud olukorrani, kus pere juuresolekul koerad diivanile ega voodisse ei küsi. Küll aga käivad pruunikarva Rollo ja musta värvi Rufus seal salaja, kui pere kodus pole. Nii on pere avastanud 43 kg kaaluva Rollo norskamas näiteks pesamuna baldahiiniga voodist. Vahel on nad asetanud riiulile ka kaamera, et saada tõestust koerte voodisse ronimisest nende äraoleku ajal. Vaata ise, kui suure kuningana Rollo end voodis tunneb!

Loe rohkem Nipiraamatust, mida pidada silmas koera voodisse lubamisel ja milliseid nippe jagab PetCity koolitaja-instruktur Siim Oja, et koer ümberõpetada oma asemel magama!

Samal teemal

09.01.2021
Kas mu lemmik on külmetunud? Kuidas aru saada ja teda ravida?
15.02.2019
Appi, tolmulestad! Mida teha?
05.11.2018
LEMMIK | Koerale kuuti valides ära unusta patju, tekke ja akent