Jõulud

ÕL GALERII JA VIDEO | Piparkoogimaania näitus üllatab nii kolmemõõtmelise Kalevipoja, kiluvõileibade kui koduse raamaturiiuliga 

Terttu Jazepov, 6. detsember 2018 17:03
Piparkoogimaania Foto: Tiina Kõrtsini

Kuna on Eesti juubeliaasta viimane kuu, tundus kõige õigem valida oma kodu teema ning põnev on näha, mis nurga alt keegi Eestit enda jaoks mõtestab,” räägib Piparkoogimaania korraldaja Mari-Liis Laanemaa. Neljapäeval avatud ning juba 13. korda toimuvalt näituselt leiab nii suure Kalevipoja, äratundmisrõõmu pakkuva raamaturiiuli, killukese Ida-Virumaad kui ka pisemaid, kuid paljutähenduslikke teoseid. Lisaks vahvatele teostele kostitab näitus hõrgu piparkoogilõhnaga.

Laanemaa sõnab, et lõplik tööde arv selgub avamise hetkeks. „Siin on kolm protsessi: esiteks ütlevad kutsutud inimesed, et nad osalevad ja saavad midagi teha, sest kõigil on tohutult kiire. Teine osa on 300 kilo taina jaotamine. Kolmas osa ehk tööde hulk selgubki näituse avamise hetkeks. On inimesi, kellel tuli töö välja, ning teisi, kellel ei tulnud,” avaldab Mari-Liis. „Arvan, et siin on umbes 60 tööd ja igal aastal on veidi üle 100 inimese osalenud, osad ka tiimides,” lisab ta.

Paraku on alati ka mõned tööd, mis näitusele ei jõuagi või osalevad katkistena. Laanemaa ütleb, et see käib protsessi juurde. „Isegi ülespanemisel võib piparkook kukkuda ja katki minna. See on tegelikult nii õrn materjal ja igas faasis võib palju jama juhtuda, aga inimesed ei anna alla. Päris paljud kirjutasid veel teisipäeva hommikulgi, et nende teos ei tulnud välja. Kuid minu meelest ongi piparkoogikunst eriline, sest see on ainult korraks loodud.”

Samal teemal

04.12.2020
GALERII | Imre Kose tegi piparkoogitolmust kleidi: piparkook on maagiline materjal
05.01.2018
Selgusid PiparkoogiMaania ja Õhtulehe korraldatud piparkookide fotonäituse võitjad!
14.12.2017
Piparkoogist saab teha kõike, ka Vana Tallinna
10.12.2017
GALERII ja VIDEOD: Piparkoogist Jüri Kuuskemaa ja Vana Toomas - piparkoogimaania näitus „Vana Tallinn“ on avatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee