Jõulud

Pikkadel jõulupühadel saab valveapteegist abi ööpäev läbi 

Toimetas Sirje Maasikamäe, 21. detsember 2018 13:17
Foto: Pexels
Tänavused pikad jõulupühad ei too muudatusi Tallinna valveapteekide lahtiolekuaegades. Pealinnas asuvad valveapteegid aadressil Tõnismägi 5 ja Vikerlase 19 on endiselt avatud ööpäev läbi, seitsmel päeval nädalas.

Südameapteegi Tõnismäe apteegi juhataja Külli Tederi sõnul on viimastel nädalatel kasvanud viirushaigustesse nakatunute arv, mis arvestades saabuvaid pikki pühasid tähendab ka tavapärasest suuremat vajadust külmetussümptomeid leevendavate ravimite järele. „Kuna sel aastal on jõulud sattunud nii, et lisaks eelnevale nädalavahetusele saab enamik inimesi puhata järjest viis päeva, peaks kindlasti veenduma, et vajalikud retseptid või retseptiravimite varud krooniliste haiguste vastu on jõulupühasid veetma minnes olemas,“ juhtis proviisor tähelepanu.

Perearstikeskused on jõulupühade ajal suletud, mistõttu saab tõsisemate tervisehädadega abi erakorralise meditsiini osakondadest, ent lihtsamate haigestumiste ja kergemate traumade korral saab kindlasti abi valveapteekidest, mis on avatud ööpäev läbi.

Samal teemal

„Kindlasti tasub proviisoritelt küsida, mida teha köha-nohu puhul või mida tarvitama peaks, kui jõululaual maitstud liigselt rasvased toidud seedimisele liiga teevad,“ sõnas Külli Teder. 

Valveapteekide varasemate aastate kogemus näitab, et pühade ajal ostetakse tavapärasest rohkem pohmellivastaseid preparaate, valuvaigisteid, rasestumisvastaseid vahendeid ja antibiootikume.

Pühadeaeg lubab tulla lume ja külmakraadidega. Tõnismäel asuv Südameapteegi valveapteek teenindab sellest kevadest kliente apteegiruumides kuni südaööni, mistõttu ei tasu peljata ka väljas järjekorras seismist. Tavaliselt ongi valveapteekide külastatavus kõige suurem just hilisõhtul ja vahetult enne südaööd.

Samal teemal

31.10.2021
MIDA TEHA, KUI PALAVIK LÄHEB KÕRGEKS? Kodused võtted, millega jahutada keha ja alandada temperatuuri
24.12.2020
PIKKADE PÜHADE PAHUPOOL: alkohol kruvib pinged üles ja viib ränkade tülideni
27.02.2020
PESE NÜÜD HOOLIKALT KÄSI! Kui teed nii, aitab see ka koroonaviiruse vastu võidelda
22.12.2019
PÜHAD PANEVAD KÕHU PROOVILE: 3 kõige sagedasemat seedehäda ja kuidas neid leevendada