Dubais saadeti 2017. aasta ära laseršõu saatelFoto: GIUSEPPE CACACE/AFP/Scanpix
Ohtuleht.ee 28. detsember 2018 22:12
Eesti suuremad omavalitsused jätkavad uue aasta vastuvõtmist saluudiga, kuid ei välista tulevikus teistsuguseid valgusmänge. Eeskujuks võiks näiteks võtta Espoo, mis asendab esimese Soome linnana traditsioonilise ilutulestiku vähem õhku saastava ja müravaba laseršõuga.

"Ma arvan, et see idee on kaalumist väärt, sest ilutulestik ei ole Eesti hümn, mis on aastavahetusel kivisse raiutud Eesti rahva jaoks," ütles Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet, vahendas ERRi uudisteportaal.

Tartu ja Pärnu linnavalitsused on pealinnaga sama meelt, kinnitades, et tulevikus ei välistata ilutulestiku asendamist mõne teise valguslahenduse või laseršõuga.

"Loomade seisukohast oleks see väga vahva idee ja ka mina toetaksin seda, sest kui meie jaoks on juba ilutulestik piisavalt kõva müraga, siis loomade, eriti aga koerte kuulmine on kordades parem ja nende jaoks on see ikka tõeliselt kohutav," on ka varjupaiga juhataja Eve Tobias ilutulestiku asendamise poolt.

Samal teemal

Kommentaarid  (28)

magala elanik 1. jaanuar 2019 10:44
See paugutamine ületab igasuguse taluvuse piiri. Nov lõpust peale igal õhtul "saluut". Eile tuli hirm peale, kui mingit sodi vastu akent lendas. Võib juhtuda, et tuled Raekoja platsist koju ja korterit polegi enam. Muuseas, mitte ainult koerad ei karda seda jama, kardavad ka puuris elavad loomad.
no 30. detsember 2018 12:47
miks peaks õhureostud maainimesele meeldima? Ilu näete ju kaunist loodusest!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS