Raamatus võib olla peidus tähenduslik sõnum.Foto: Wendy van Zyl, Pexels
Tuuli Mäemat, Katrin Oidra 31. detsember 2019 12:00
Vana-aastaõhtul vaadatakse ootusärevalt uude aastasse ja üritatakse tunnetada, mis tuuled on puhumas. Proovi, äkki ütleb mõni ennustus sulle ette uue aasta sündmusi.

Enne kui ennustama hakkad, häälesta end õigele lainele ja rahusta oma meel. Kõige parem on seda teha mõnes rahulikus, vaikses, olmemürast ja teiste pilkude eest varjatud paigas. Vali selleks varahommik, mil kõik magavad, või hilisõhtu, kui oled üksi kodus.

Unenägu annab vastuse
Enne magama jäämist mõtle rahulikult teemale, mille kohta soovid vastust saada. Kirjuta oma küsimus võimalikult selgelt ja konkreetselt paberile ning pane paber padja alla. Enne uinumist palu, et universum näitaks sulle unenäos vastust.

Tähenduslik sõnum raamatust
Võta kätte paks raamat. Istu vaikselt ja keskendunult ning esita küsimus. Seejärel ava raamat sulle suvalisest kohast ja aseta näpp silmad kinni sinna, kuhu sisetunne sind juhatab. Loe, mida sulle öeldakse, ja mõtle, kas selles võiks peituda vastus sinu küsimusele.

Küünlavaha ja vesi
See on üks kõige enam levinud ennustamise viise. Pane küünlapuru metallist lusikale ja kuumuta lusika põhja leegi kohal, kuni vaha muutub vedelaks. Seejärel vala vedel vaha kiiresti varem valmis pandud veekaussi. Vaha tardub ja moodustuvad vormid, mis sümboliseerivad üldisi muudatusi sinu saatuses. Analüüsi figuuride sümboolset mõtet ja püüa neid oma elu kontekstis lahti seletada.

Kull või kiri?
Võta münt. Esita küsimus, viska münt õhku, püüa peoga kinni ja aseta käeseljale. Seal on vastus sinu küsimusele. Kull tähendab jah-, kiri ei-vastust.

Pendel teab
Pendlina võid kasutada nii spetsiaalset pendlit kui ka keti või nööri otsa riputatud sõrmust, ripatsit või muud eset. Enne ennustama asumist pese pendel jooksva vee all ja lae täis küünla- või päikesevalguses. Vahetult enne ennustamist hoia pendlit mõnda aega peos ja kujutle, kuidas teie vahele tekib ühendus. Lepi pendliga kokku, kuidas see käitub eitava ja jaatava vastuse puhul. Näiteks eituse korral liigub ringjalt ja jaatuse korral edasi-tagasi. Kui see tehtud, keskendu, küsi küsimus, millele soovid vastust, jää erapooletuks ja palu pendlil näidata tõeseid vastuseid.

Kuidas tunda ära õige vastus?
Õige sisetunde ja südamehääle tunned ära, kui sinus on rahu, armastus ja kindel teadmine. Samamoodi on intuitsiooni järgimisega. Ole vaikselt, leia endas tasakaal ja kuulata. Tõeline ja ehe sisetunne jääb püsima ning tekitab sinus hea enesetunde. Kui sa pole varem ennast usaldanud ega oma sisetunnet kuulanud, on see esmapilgul keerukas ja arusaamatu. Kui tegeled iga päev enda sisemaailmaga ja kuulad ennast, muutub südamehääle äratundmine ja selle eristamine mõistuse häälest lihtsamaks.