Nipid

NIPID | Valutult tagasi argirütmi 

Helen Serka Sanchez, 2. jaanuar 2019 09:27
Selleks et pärast pühi taas tööellu sukelduda, vaata aasta esimestele päevadele otsa veidi rahulikumaltFoto: William Iven, Pixabay
Lõbus pühademeeleolu hakkab selleks korraks läbi saama ning tuleb pöörduda tagasi argirütmi. Siin on mõned nipid, kuidas seda kõige valutumalt teha.

Tagasi tööl

Samal teemal

Korrasta töökoht. Korras laud ja arvuti desktop aitavad paremini mõttetööle keskenduda. Samuti annab nende korrastamine hea ajapuhvri taas tööeluga harjuda.
Kustuta tarbetud meilid. Alusta virtuaalse postkasti korrastamisega. Arvesta, et see võtab aega! Kustuta armutult kõik kirjad, mida sul vaja pole. Juhul, kui olid puhkusel ja panid kirjadele automaatvastuse, võta see nüüd maha. Vasta kohe nendele kirjadele, mis vältimatult vastust ootavad. Jäta heaga hilisemaks need, mis kannatavad ootamist.
Vaata üle desktop. Pane üksikud dokumendid kaustadesse, võimalusel tõsta kaustad serverisse. Sellisel juhul pole vaja karta, et need kaduma lähevad, kui arvutiga midagi juhtub.
Töölaud ja sahtlid. Korista ära pühadeajast lauale jäänud maiustustekarbid, jõulukaunistused ja -kaardid.

Kodus

Harjuta lapsed tagasi hommikusele režiimile. Kooliaeg läheneb. Seega hakka poolest nädalast harjutama õigel ajal magamaminekut, et varakult tõusmine kooli esimestel päevadel liiga raske poleks.
Paki pühad kokku. Kolmekuningapäev (6. jaanuar) lõpetab pühadeaja. Puhasta ja paki ära kõik jõulukaunistused, vii vana jõulupuu jäätmejaama või tuleskulptuuri materjaliks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee