Remont ja Ehitus

Lastetoa remont on lõbus väljakutse 

Merike Hirvoja, K-rauta sisekujundaja, 23. juuli 2018, 15:00
Foto: Living4media

August, mil paljud lapsed on veel maal vanaema juures või kuskil lastelaagris, on hea võtta käsile lastetoa remont. Sügis on ju traditsiooniliselt uute alguste aeg.

Lastetoa sisustamine on ühest küljest loominguline nauding, kus eri toonide, materjalide ja kangastega saab mängida rohkemgi kui teistes eluruumides. Samal ajal nõuab see ruum eriti põhjalikku läbimõtlemist ja vastutustundlikku lähenemist.

Lastetoas kehtivad kolm reeglit: materjalid olgu vastupidavad, mugavad ja turvalised, tuba olgu eakohane ning lähtugu ainult lapse (laste), mitte vanemate vajadustest. Oma võsukesed tuleks kaasata ettevalmistusprotsessi ja uurida, mida nemad tahavad. Loomulikult võib vajadusel tahtmisi suuna­­ta, aga mitte oma arvamust peale suruda. Kui lapsed soovivad, võib neid kaasata ka remonditöösse – nii õpivad nad varakult ise­tegemise kunsti. Töö ja juhendamine võtab küll aega, aga kokkuvõttes mäletavad asjaosalised koostegemist veel kaua ja oskavad tehtu üle ka uhkust tunda.Eriti suur muutus ootab ees lapsi, kes esma­kordselt kooliteed alustavad. Sestap tasub augustis üle vaadata, kas tuba on vastsele kooli­lapsele veel sobilik ja vastab tema vajadustele. Tuba peab olema harmooniline, et laps tunneks end mugavalt, sest turvaline ja mõnus keskkond mõjub hästi ka õpimotivatsioonile. Samuti peab ruum olema funktsionaalselt planeeritud, et see sobiks nii puhkamiseks, mängimiseks kui õppimiseks.Enamasti piisab nutikast värskenduskuurist, millega saab pere ise hakkama, aga vajadusel võib töö ka tervikuna sisse osta, eriti kui väiksemate tegemiste kõrval tuleb vahetada aknaid, elektrijuhtmeid või hõlmab remont teisi keerukamaid või mahukamaid töid.

Samal teemal

14. oktoober 2020, 13:34
Spetsialist selgitab: kas tead, milliseid elektritöid tohid kodus ise teha?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee