Foto: Murilo Folgosi, Pexels
Toimetas Helen Serka-Sanchez 18. juuni 2021 05:43
Tee need pisikesed muudatused oma tavapärases koristamisrutiinis ning juba saabki kodu kärmelt korda. Kindlasti meeldivad need nipid sulle niivõrd, et jäädki neid kasutama!

1. Ära puhasta klaaspindu ringjalt
Iga professionaal teab, et klaase ja peegleid ei tohiks puhastada ringjate liigutustega. Kui puhastad s-kujuliselt ei aja saa mustust pinnal lihtsalt laiali, vaid eemaldad selle täielikult. Kindlasti vali peeglite puhastamiseks spetsiaalne lapp, mis ei jäta pinnale ebemeid.

2. Kasuta puhtaid lappe
Millal sa viimati kõik oma koristamiseks kasutatavad lapid pesumasinas ära pesid? Paljud teevad selle vea, et kasutavad aina uuesti ja uuesti juba määrdunud lappe. Selleks, et kodus mustust ja baktereid mitte levitada pese need pesumasinas kõige kuumemal lubatud kuumusel.

3. Kasuta vannitaos akna veekaabitsat
Duši all käies koguneb ikka seebijääke seinaplaatidele ning kabiiniseinale. Ära lase sellel tugevalt pindadele kuivada, vaid eemalda iga kord veekaabitsat kasutades. Nii väldid hilisemat tüütut nühkimist ja tugevate kemikaalide kasutamist.

4. Korrasta voodi
Tee igal hommikul ära oma voodi, sest see jätab toast korras mulje. Vaid kolme minutiga üles tehtud voodi on kõige kiirem koristusnipp!

5. Hoia koristusvahendeid korvis
Kindlasti on sul valik koristusvahendeid, mida kõige rohkem kasutad. Pane ühte korvi kokku kõik vahendid ja lapid, et saaksid neid vajadusel kiirelt haarata. Koristusprotsess venib asjatult pikemaks kui pead neid erinevatest kohtadest kokku otsima.

6. Vaheta kemikaalid loodussõbralikuma vastu
Kui puhastad oma kodu regulaarselt ning ei lase WC-potil, köögipindadel ja kahhelkividel väga määrduda, siis sul polegi tugevaid kemikaale vaja. Ka lihtne kodustest vahenditest tehtud puhastusvahend teeb pinnad puhtaks. Näiteks sega pihusiga pudelisse 200 ml vett, 50 ml isopropüülalkoholi (seda saab nt Oomipoest) ja mõned tilgad oma lemmik eeterlikku õli. Sellise lahusega saad pesta ka klaaspindu ning peegleid. Muude pindade pesemiseks lisa lahusesse sorts nõudepesuvahendit.

7. Puhasta ka tekke ja madratsikatteid
Lisaks sellele, et nädalas korra tuleks vahetada voodipesu, peaks aeg ajalt puhastama ka padjad, tekid ja madratsikatted. Juhul, kui neid pesumasinas pesta ei tohi, siis jäta need värske õhu kätte tuulduma. Eriti hästi saab mustusest ja tolmulestadest lahti need lumele laotades ja klopitsaga kloppides.

Allikas RealSimple.com