Nipid

Naaber suitsetab toas?! Kas ja mis alustel on võimalik teda keelata? 

Toimetas Laura Liinat, 28. september 2021 13:15
Suitsetamine ja muud naabrite elutegevusega seotud lõhnad ja hääled on ajast aega olnud kortermajas üks suuremaid probleeme.Foto: Fotografierende / Pexels
Naabrite juurest koridori ja tuppa imbuvad ebameeldivad lõhnad võivad valmistada parajat peavalu. Kuidas sellisel juhul käituda ja millised õigused võivad kohalduda, selgitab Eesti Korteriühistute Liidu õigusosakonna juhataja Urmas Mardi.

Suitsetamine ja muud naabrite elutegevusega seotud lõhnad ja hääled on ajast aega olnud kortermajas üks suuremaid probleeme, andes nii humoristidele ainest lausa terveteks etendusteks kui ka tõsist tööd kohtule. Neil teemadel on naabrid teinekord ka õigust taga ajanud ja hagisid esitanud. Tulemus on reeglina see, et kui suitsetamine toimub inimese oma kodus, siis ei saa seda keelata.

Inimestevahelises kooselus, näiteks korterelamu korterinaabrite puhul, peab paratamatult arvestama teistega ning taluma teatud ebameeldivusi. Hakates keelama oma kodus suitsetamist, võib teine järgmisena hakata nõudma ka teatud toiduainete mittepraadimist, sest paha lõhn tungib naabri korterisse, või keelata korterites väikelastega elamise, sest nende kisa häirib teiste naabrite elu. Küll aga sätestab tubakaseadus kohad, kus on suitsetamine keelatud: korterelamu koridor, trepikoda ja korterelamu muu üldkasutatav ruum.

Samal teemal

24.04.2021
Lugeja küsib: miks ei tohi kortermaja trepikojas asju hoida?
07.03.2021
Lugeja küsib: kas töö ajal on suitsupausid lubatud?
18.11.2020
Ave Alavainu: „Kõige ahistatum inimliik on praegu suitsetajad.“
30.07.2020
Lugeja küsib: kelle omad on naabri aeda kasvanud õunapuuoksa viljad?