Kodu ja Aed

Kassid võivad olla valivad. Nii leiad õige kassiliiva! 

Tuuli Mäemat, 18. veebruar 2019 06:18
Lõpliku valiku, milline peaks olema kassiliiv, teeb ikka kass ise.Foto: Kari Shea, Unsplash
Selleks, et kiisu tahaks oma liivakasti minna, on oluline, et talle meeldiks seal olev liiv. Petcity blogi jagab häid nippe, kuidas leida hea kassiliiv.

 

Samal teemal

Kuna lõpliku valiku kassiliiva osas teeb siiski kass, tasub koju soetada eri liivasid ning vaadata mis kassile enim meeldib – erineb ju kassiliiva lõhn, tekstuur, graanuli/liiva suurus ja materjal. Samuti erinevad kassiliivad lõhnasidumise poolest – mõned peidavad lõhna imehästi ning teistel jätab see omadus jällegi soovida. 

Liiva hind

Kindlasti oled tähele pannud, et kassiliiva hinnad on erinevad ning osade liivade hind on oluliselt kõrgem kui teistel. Mõnikord on asi näiteks kassiliivamaterjalis – kreeka pähklitest valmistatud liiv ongi kallis kuna tooraine on kulukas. Kallim on ka paakuv kassiliiv, hinda võib juurde lisada ka tuntud kaubamärk (private label kassiliiv on üldjuhul soodsam).
PetCity kassiomanikest klientide eelistusi vaadates on lemmiktoodeteks kassiliivad, mis on valmistatud savist, maisist või kreeka pähkli koorest. 

Erinevad kassiliivad:

Kreeka pähkli koorest valmistatud liiv on kassile ohutu, tal on hea lõhnalukustavus, klombistub hästi ning sobib ka kompostmaterjaliks ehk on biolagunev.
Nature’s Calling kreeka pähkli koorest valmistatud kassiliiv imab efektiivselt ammoniaagi ja neutraliseerib lõhna ning klombistub kiiresti, mis teeb liivakasti puhastamise eriti lihtsaks. Kiire klombistumine tähendab ka seda, et liiva kulub vähem.
Nature's Calling saladus seisneb selles, et see on valmistatud kreeka pähkli koortest, mille kiuline koostis on ülitõhus ammoniaagi neutraliseerija. Kuna kreeka pähkel on taastuv ressurss, siis Nature's Calling on üks kõige keskkonnasõbralikumaid kassiliivasid.

Maisiliivad on valmistatud täisteramaisist ja tõlvikutest, mida on kuivatatud ja peeneks purustatud. Maisiliivad on hästi klombistuvad, biolagunevad ja ohutud kassidele. Neil on väga hea lõhnalukustus, lisaboonusena on maisiliiva graanulid kerged ning kassidele meeldib maisiliiva lõhn ja struktuur.
PetCitys on üheks kassiomanike TOP-tooteks kindlasti World’s Best täisteramaisist valmistatud loodussõbralik kassiliiv. Liiv ei tolma, on meeldiva struktuuri, lõhna ja haisulukustusomadusega ning seda jätkub väga kauaks!

Saviliivasid võib pidada kassiliivade klassikaks. Nad on sisuliselt tolmuvabad, fantastiliselt klombistuvad ning lukustavad suurepäraselt haisu. Heade omaduste tõttu on nad paljude kassiomanike ja kasside lemmikud!
Näiteks Racinel aaloega kassiliiv on valmistatud 100% looduslikust rohelisest savist, millele on lõhnasidumise parandamiseks lisatud aktiivsütt. Tänu aaloe lisamisele püsib liivakast kauem värske ja lõhnav. Liiva peen koostis ja aktiivsöe sisaldus tagavad suurema lõhnakontrolli. Väga hea paakuvus teeb liiva kergesti hooldavaks. Liiva vahetamine on lihtne ja meeldiv, sest liiv on 99% tolmuvaba.

Hea teada! Pea meeles, et kuigi teatud pakenditel seisab „biolagunev“ ning tootjamark lubab kassiliiva WC-potist alla visata, ei ole see ei keskkonna ega torude mõttes kuigi mõistlik – ka kõige lahustuvam kassiliiv võib halva õnne korral torud korralikult umbe ajada. Seega võimalusel viska liiv WC asemel prügikasti.

Allikas: Petcity.ee

Samal teemal

18.02.2019
Appi, kas mu kiisu magab liiga palju?
20.01.2019
Oi, ei! Meie kass on paksuks läinud!
11.01.2019
Lemmik sügab end kogu aeg? Loomaarst toob välja põhjused!
04.01.2019
Kas koera paaritada või mitte? 4 punkti, millele tasuks enne mõelda