Remont ja Ehitus

Nõuanded, kuidas küsida hinnapakkumist uuele katusele 

Kodus.ee, 11. märts 2019 18:16
Foto: Pixabay
Väga sageli küsitakse katusefirmadelt hinnapakkumist nii: „Mul on 200 m2 eterniitkatust, tahan vahetada katusekatte ja kui palju see kõik maksab?“ Üldjuhul sisaldavad sellise küsimise peale laekuvad pakkumised vähe informatsiooni, erinevad suurtes piirides ega ole ka omavahel võrreldavad.

Aga kuidas siis saada pakkumised, mille põhjal õige valik teha? Selleks, et saada võrreldavaid hinnapakkumisi, tuleb koostada võimalikult täpne hinnapäring. Uue katuse hind sõltub ju väga paljudest komponentidest: valitud katusekatte tüübist, geomeetrilisest kujust, katuse paigaldajast, töö keerukusest, vana katuse eemaldamisest ja ka utilisieerimise tasust.

1. Olemasolev olukord

Mis on praegu katusekatteks: eterniit, plekk, kivi? Sellest sõltub olemasoleva katusekatte lammutuse- ja utiliseerimise tasu. Utiliseerimise kohta võiks tellija küsida ehitajalt jäätmekäitlusdokumenti, mis väljastakse ehitusprahi üleandmisel.

Milline on puitkonstruktsiooni olukord? Võimalusel lisa hinnaküsimisele fotod (harja sõlm, räästa sõlm, toolverkid, pennid). Hea oleks, kui laseksite konstruktsiooni kandevõime seisukohalt spetsialistil üle vaadata.

2. Mida on plaanis teha?

3. Millist aluskatet valida?

Aluskatte peamine ülesanne on kaitsta katusetööde ja ekspluatatsiooni ajal maja ja katuse kandekonstruktsiooni märgumise eest. Aluskatte nõuetekohane valik ja paigaldamine on üks olulisemaid tegureid, mis mõjutab katusekonstruktsiooni ning seega kogu hoone eluiga ja funktsionaalsust. Selleks, et valida õige katuse aluskate, tuleb vaadata katusekonstruktsiooni lahendust ja võimalikke muutusi perspektiivis.

Mittehingav aluskate – auru mitte läbilaskev aluskate, mida kasutatakse külmade katusekonstruktsioonide puhul. Hingav aluskate – veeauru läbilaskev aluskate, mida saab kasutada soojustatud katusekonstruktsioonis tuuletõkkena. Hingava- ja mittehingava aluskatte paigaldamise tehnoloogiad on erinevad.

Ülejäänud kolme nõuannet hinnapakkumise koostamisel ning soovitust, kuidas valida õige pakkumine, loe portaalist kodus.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee