Kassid võivad magada peaaegu terve päeva!Foto: Kate Stone Matheson / Unsplash
Toimetas Tuuli Mäemat 18. märts 2019 15:03
Vahel võib tunduda, et su kiisu sarnaneb Garfieldile, kes ainult magab ja sööb. Petcity blogi selgitab asja, kas ja kui palju on sinu kiisu jaoks und normaalne.

Kuigi mõni öö on täis kassitempe ja pisikeste käpakeste trampimist, on tihtipeale tunne, nagu magaks suur hiirekuningas justkui päevad-ööd läbi. Tihtipeale on magamisasendid ja -asukohad äärmiselt kummalised. Kui palju on aga liiga palju ning millal muretsema peaks?

 

Magamine on neil geenides!

Kassid võivad magada 16-20 tundi päevas. Selline harjumus on kasside evolutsiooni, toitumise ja psühholoogia tagajärg. Looduses tuleb kassidel elus püsimiseks jahtida, mis tähendab megakoguses hiilimist, varitsemist, tagaajamist ning saaklooma surmamist. Kõik see kulutab palju energiat ning magamine aitab kiisul akusid laadida.

Nad ei maga alati sügavalt

Enamjaolt on kassid väga kerge unega. See tähendab seda, et nad puhkavad end küll välja, kuid suudavad iga väikseima krõpsatuse peale püsti karata ning olukorda inspekteerida. Kui kass reageerib helidele kõrvaliigutuse või väiksema silmaavanemisega, võid kindel olla, et kiisu on valmis iga kell voodist välja hüppama.

Aga nad võivad magada äärmiselt sügavalt ning näha isegi und!

Mida vanem kass, seda kauem naudib ta sügavat und. Üldjuhul on kassid siis keras, mõnikord katab silmakesi ka saba. Silmad on suletud ning reageerimisvõime ümbritsevale on madal. Sügav uni on organismi toimimiseks äärmiselt oluline ning selle tõttu võiks magaja und austada.

Siiski pole loid olek ja pidev magamine oluline. Kassomanikud üldjuhul teavad enda lemmikut hästi - kõiksugu kõrvalkallete ilmnemisel tuleks ühendust võtta enda veterinaariga. PetCity kliinikutes kasutame kassitubades feromoone. Seda kõike muidugi selleks, et visiit muretumalt mööduks. Vanematele kassidele on soovituslik teostada vähemalt kaks korda aastas tervisekontroll - nii on kindel, et saate võimalikule probleemile varakult jälile.

Allikas: www.petcity.ee