Koos lastega muutuvad paljud sündmused palju lustakamaks.Foto: Priscilla Du Preez / Unsplash
Tuuli Mäemat 28. märts 2019 07:52
Suurem osa headest peremälestustest on seotud sündmustega, mis olid tõeliselt naljakad. Vahel juhtub midagi naljakat ootamatult, kuid nalja-naeru saab kergesti ka ise tekitada. Häid nõuandeid jagab Made Laas, Minu Pere loovjuht.

Lahe koos tegutsemine. Kui mängite koos perega vahvaid mänge, külastate loomaaeda või reisite, saate kindlasti ka naerda, sest panete tähele pisiasju, mis toovad muige näole, või viskate ise heatahtlikku nalja, mis teeb kõigil tuju heaks. Jagatud naer muudab suhted veelgi paremaks ja tugevamaks. Nii lihtne see ongi!

Filmid, videod ja telesaated. Teinekord ei viitsi suurt midagi teha... Vaadake siis koos perega ühte komöödiafilmi või naljasaadet, ning saate heaoluhormoon dopamiini koguse kenasti kätte.

Kostüümid ja muud abivahendid. Kostüüme, õhupalle, maske, piiksuvaid ja muid naljakaid asju ei tasu kasutada vaid pidupäevadel. Ka halli argipäeva tasub vürtsitada mõne tõeliselt tobeda esemega. Lapsed ei unusta seda ja valmistavad kindlasti ka teile üllatuse!

Mängi lemmikloomaga. Kui kodus on kassid, koerad või teised lemmikloomad, on naljakad läbielamised garanteeritud. Lemmikutega saab mängida tagaajamist, peitust ja pallimänge. Kui lemmikut kodus ei ole, siis kehastu ise selleks! Krokodill, elevant või koer, kes pallile järgi jookseb teeb kõigile nalja.

Ootamatud” äpardused. Lastele meeldib väga vaadata, kuidas isa kogemata diivanilt vaibale veereb, basseini kukub või komistades ninali plärtsatab. Vaid natuke jantimist, ja nalja kui palju!

Kehastu kellekski teiseks. Tee järele mõnda filmitegelast või lauljat või kehastu kas või Inglismaa kuningannaks. Pole vahet, kas mängid hästi või halvasti, naljakas on igal juhul.

Õhtujutt nagu kuuldemäng. Monotoonsel häälel õhtujutu lugemine toob küll kõigile kiiresti une silma, kuid võid valida ka põnevama stiili: loe juttu erineva häälekõrgusega, tee naljakaid helisid, liigutusi ja nägusid.

Vanad fotod ja videod. Vaadake koos perefotosid või -videoid. Isegi kui neil midagi naljakat pole, toovad toredad mälestused naeru suule. Tihti on lõbus vaadata fotosid, kus oled alles väike beebi. Eriti meeldivad sellised pildid lastele.

Lood lapsepõlvest. Lapsed kuulavad hea meelega oma vanemate lapsepõlvemeenutusi. Kindlasti juhtus sul väikesena midagi, mis paneb lapsed üllatusest kulme kergitama või lausa naeru pugistama.

Erinevad elusituatsioonid. Kas sul läks täna poes piimapakk katki või tuli kingalt konts ära? Igaühel juhtub vahel midagi halba, kuid sinu suhtumine on see, mis võib ka suure äparduse naljakaks muuta. Naera natuke enda üle ja sa annad head eeskuju oma lastele. Nii saad ka õnnetusest kergemini üle ja meenutad seda hiljem hoopis naeratusega.

Loe lisa lastevanemate portaalist minupere.com