Sisustus

Nipid vannitoa puhtana hoidmiseks 

Dagmar Reinolt, 7. aprill 2019 08:00
Vannitoas olgu õhku ja ruumi, siis püsib ta puhas ja hooldatus.Foto: Marin / Balteco
Nädalavahetusel ootab sageli ees olukord, kus peame alustama vannitoa küürimisega. Tervet kaunist pühapäeva vuuke kraapides aga mööda saata ei sooviks. Mõned nipid, kuidas hoida ära aeganõudev ja tüütu küürimine, võiks meeles olla juba siis, kui uut vannituba ehitad.

* Vähem on parem

Mida vähem on vannitoas pimedaid nurki ja nipsasjakesi, mis saavad tolmuga kattuda või hoopis vahesid kuhu saab vesi pugeda, seda lihtsam ja kiirem on koristus. Nurgad ja alused, kuhu ligi ei pääse on parimad veesette ja tolmu kogujad.

*Kasutage vannitoas suuremaid plaate

Lisaks suurtele keraamilistele plaatidele olgu vuugivahed kitsamad. Vuukide puhastamine on üks jubedamaid töid. Vahel ei õnnestu ka kõige kangema happe ja pleegitaja abil saada heledaid vuugivahesid veesettest ja seebist puhtaks. Seega pigem suurem plaat ja väiksem vuuk.

*Hea ventilatsioon on puhtuse alus

Kui vannituba ehitad, siis ventilatsioonisüsteemi osas ära koonerda. Korralik ventilatsioon on vannitubades hädavajalik. Niiskus tekitab hallitust ja umbses ning mitte kuivavas vannitoas on see kiire kasvama. Tolm ja niiskus kokku ei sobi ning hallitusseened pole kellegi koju teretulnud, seega õhuta vannituba ja juba peadki vähem koristamisele mõtlema.

Loe veel puhastusnippe siit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee