Selleks et kõik külalised uut koduomanikku vaid soola ja leivaga ei tervitaks, siis anname sulle nutikaid, praktilisi ning toredaid kingiideid!Foto: Roberto Nickson / Unsplash
Laura Verte 23. mai 2021 11:08
Selleks et kõik külalised uut koduomanikku vaid soola ja leivaga ei tervitaks, siis anname sulle nutikaid, praktilisi ning toredaid kingiideid!

Taimed

Isegi kui värske koduomanik pole suurem asi rohenäpp, muutub uus majapidamine mõne taime abil hoobilt koduseks. Lihtsasti hooldatavad taimed on näiteks erinevad sukulendid, havisaba, kummipuu, orhidee ja sulgvõhk.

Hea mõte: rõdu, aia või terrassiga koduomanikku üllata taimega, mis sobib õuetingimustesse!

Lillearmastajale on parimaks kingiks mõni toataim. Foto: Cherry Laithang / Unsplash

Punutud korvid, kastid, erinevad purgid

Ühes uues kodus pole panipaiku kunagi üleliia. Tee kodu sättimine ning koristamine pererahvale lihtsamaks põnevate korvikeste, kastide ning purkide kinkimisega. Kaanega klaaspurgid on eriti praktilised hoidmaks kuivaineid ning punutud korvid annavad oma koha pehmetele pleedidele või potitaimedele.

Asjade hoidmiseks läheb kodus alati vaja korve ja kaste. Foto: Brooke Cagle / Unsplash
Nii näevad ka riiulitel olevad purgid ilusad välja. Foto: Laura Mitulla / Unsplash

Tarvikud kööki

Käterätikud, pajalapid, nõud, lõikelauad ning soola- ja pipraveskid annavad uues köögis valmistatud toitudele omajagu särtsu. Vali esemed ühe stiili või tonaalsusega, mis passiksid ühtselt võõrustaja pliidi taha.

Kaunis nõudekomplekt rõõmustab igat koduomanikku. Foto: Brooke Lark / Unsplash
Headest köögitarvikutest on alati puudus. Foto: Ryan Christodoulou / Unsplash

Kodulõhnastajad ja küünlad

Õdus küünlavalgus ning oma kodu lõhn loovad ka veel möbleerimata majapidamises õige meeleolu. Tee küünlad või kodulõhnastajad looduslikest vahenditest ise – nii täidad nende meisterdamisel endagi kodu värskete aroomidega ning oled loodussäästlik.

Küünaldega saab tuppa tuua hubasust. Foto: Brooke Lark / Unsplash

Hommikumantlid

Pehmed puuvillased või sametiselt siidised hommikumantlid äratavad pererahva voodist õigeaegselt isegi siis, kui uues kodus puuduvad veel äratuskell ja kohvimasin.

Võtmenagi

Kui uue koduga käivad kaasas nii postkasti, kuuri kui ka mitmete uste võtmed, siis tea, et ühest praktilisest võtmenagist võidakse puudust tunda. Omanäolise nagi võid ka ise meisterdada. Lihtsa, kuid stiilse lahenduse saad kokku panna ka vaid ilusast puidust ning konksudest.

Nagist leiab lihtsalt üles kõik vajalikud võtmed. Foto: Bundo Kim / Unsplash

Uksematt

Igati praktiline soolaleivakink uude koju on kena uksematt. Neid leiab nii erinevate toredate mustrite, kujude kui ka sõnumitega ning on igati armas moodus panna naeratama igaüks, kes üle läve astub.

Teretulemast uude koju! Foto: Court Prather / Unsplash

Hari ja kühvel

Koristamine ei pea olema tüütu majapidamistöö, eriti uues mõnusas kodus. Tolmu pühkimist aitavad nautida ilusa disainiga koristamistarbed, mis isegi nurgas seistes mõjuvad kui omal kohal.

Hambahari

„Kodu on seal, kus on su hambahari,“ teavad paljud öelda. Anna pererahvale soolaleivaga kodutunne kätte, kinkides komplekt esteetilise väljanägemise ning loodussõbraliku olemusega puidust jalaga hambaharju.

Pleedid

Mis võiks olla mõnusam, kui uues elamises mõnusa pleedi sisse mähituna oma kodu tundma õppida! Nobenäpud saavad need kingiks ka ise õmmelda, heegeldada või kududa, kuid mitmekülgse valiku leiab ka poeriiulite vahelt. Kingi võid pakkida kohe ka punutud korvi või kastikesse, mis annab sellele diivani kõrvale ka koheselt oma koha.

Kaunis pleed on praktiline kingitus. Foto: Cherry Laithang / Unsplash