Sisustus

Peegel – praktiline ja pilkupüüdev aksessuaar interjööris 

toimtaja Dagmar Reinolt, 19. aprill 2019 14:55
Framed peeglid, Base lauad, Lean seinalambid, Fiber ja Cover toolid. Tootja MuutoFoto: tootefoto
Peegel võib olla sisekujunduses oluliseks salarelvaks – peale selle, et peegel on praktiline objekt, saab sellega muuta oluliselt ka ruumi ilmet. Kauni peegliga saab valgust võimendades lisada interjööri avarust ning luua põnevaid peegeldusi pilkupüüdvate peeglikujude ja -raamidega.

Peeglid sobivad nii esikusse, vanni- ja magamistuppa kui ka garderoobi. Mõne peegli puhul võib lähtuda lihtsusest. Tänu funktsionaalsusele ja minimalistlikule disainile sobib mõnda tüüpi peegel ideaalselt magamistuppa ja esikusse.

Strap peegel ja DLM abilauake. Tootja HAY Foto: tootefoto

Maailmas on peeglidisaini, mille eesmärk on luua objektid, mis oleksid midagi rohkemat kui lihtsalt peeglid. Framed annavad klassikalisele raamitud peeglile uue perspektiivi – tänu orgaanilisele vormile ja toon-toonis peegliklaasi ja raami värvidele mõjuvad need seinal suisa kunstiteostena. Framed peegel pääseb hästi mõjule nii üksikuna seinale riputatult kui ka grupeeritult.

Toonitud klaasiga mängivad ka peeglimaailmas väga tähtsat rolli. 

Mirror peeglid. Tootja Fritz Hansen Foto: tootefoto

Õhulised peeglitega moodulid, mis sobivad kenasti vannituppa on samuti hea näide erinevate peegelpindade kasutamise võimalikkusest. Neid on valikus mitme värvi- ja materjalikombinatsioonide vahel, mis võimaldavad kokku panna just sellise riiuli nagu vaja.

undefined Foto: tootefoto

Elegantne Gubi Adnet Circulaire peegel mõjub seinal väga šikilt. Täna pakub nahkrihmaga peegel, mille 1950. aastal lõi disainer Jaques Adnet, inspiratsiooni disaineritele üle maailma. Luksuslik peegel sündis koostööst Prantsuse moemajaga Hermés, kellele disainer lõi nahkmaterjalist diskreetseid, ent lopsaka vormiga mööbliesemeid ja sisustusaksessuaare. Ratsatarvikutest inspireeritud nahast kinnitusega Adnet’ peegel on ehe näide disaineri tolle perioodi loomingust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee