Nipid

10 soovitust, kuidas oma elus inventuur teha 

Toimetas Laura Karro, 17. mai 2019 20:14
Tee oma elus inventuur! Foto: Startup Stock / Pexels
Tänapäeva ühiskonnas on vaja pidevalt töödelda ja analüüsida uusi andmeid ning infot, mida kõikvõimalikest kanalitest saame. Peab kogu aeg õppima uut ja tarbetut teavet, et püsida teiste kannul. Aga pahatihti unustatakse ära see kõige olulisem, milleks on ülevaade iseendast. Kuidas sul tegelikult läheb?

Kas oled mõelnud aastavahetusel antud lubaduste peale? Või meenutanud, mida lubasid aasta tagasi ja kas sealt nimekirjast on ka tõotused või eesmärgid täidetud? Siinkohal võiksid võtta üle äriühingute mentaliteedi ja teha oma elule samuti raamatupidajaliku ülevaatuse, mis aitab sul oma elu paremini jälgida ja arusaadavamaks muuta.

Mis on sinu enda mõtted, eesmärgid, hirmud, unistused? Peatu hetkeks ja mõtle, kuidas on aasta esimene pool möödunud. Vaata elule erinevatest aspektidest: mida uut teinud oled, kuidas see sulle meeldis ja kas jätkad. Järgnevad punktid võivad kattuda ka sinu enda omadega, aga eelkõige on need selleks, et inspireerida sind omaenda inventuuri tegemiseks.

Regulaarne liikumine õues
Kas oled sel aastal rohkem liikuma hakanud? Näiteks alustasid uuel aastal treeningutega, oled käinud talisuplemas või lihtsalt teed pikemaid jalutuskäike. Kuidas sulle tagasi vaadates tundub, kas see on midagi, mis su meeleolu tõstab ja sind rõõmustab. Siis miks mitte jätkata? Pikenda jalutuskäike, võta ette erinevaid marsruute või jõusaalis uutmoodi treeningkava.

Kiirem südametegevus
Lisaks kergele liikumisele võta igapäevasesse rutiini ka 30-minutiline higistamine, näiteks jooks, aeroobne trenn või intensiivne jooga. Aktiivsem liikumine tõstab pulssi ja annab südamele tööd.

Meres ujumine
Äkki alustasid juba eelmisel sügisel välisuplustega ja oled jätkanud läbi talve. Kui ei, siis ehk võtad selle plaani sel aastal. Sellest saab suurepärase energialaengu ja samas ka rahulaine. Külma vette kargamine kaotab hetkeks kõik mõtted, lõdvestab lihased ja paneb vereringe kiirelt käima. Parim aeg suplemiseks on varahommik või -õhtu.

Paras paus tööpäevas
Liiga pikalt ühele tööle või tegevusele (ka monotoonne liikumine) keskendudes jätad oma aju tugevale pingutusrežiimile ka magama minnes, mistõttu unekvaliteet kannatab. Magamaminek võib olla keeruline, und ei pruugi tulla, see võib öösel katkeda ja taas magama jäämine võib võtta pikalt aega. Pikad lõunapausid ei vähenda töö kvaliteeti, vaid pigem suurendavad seda. Miks mitte teha üks korralik lõuna kella 11–14 vahel?

Uus unesuund
Kui soovime rahulikku ja sügavat und, peaksime ayurveda ja feng shui õpetuste järgi magama pead lõunasse. Sel moel suundub energia meisse endasse, mitte meist välja. Peaga lõuna poole magamine suurendab harmooniat elus, õnnelikkust, tervist jms.

Ayurveda
Nüüdisaegses maailmas on inimesed loodusest kaugenenud ja seega on lihtsate asjade enda ellu toomisel suur positiivne mõju. Ayurveda on India traditsiooniline meditsiin, kus kasutatakse toitumisteraapiat, massaaži, joogatehnikaid, ravimtaimedest ning mineraalidest ja metallidest loodud komplekseid ravimeid. Mida rohkem seda uurida, seda loomulikum see tundub.

Võta vabalt
Kui sul on mitu rauda tules, siis elu naise, ema või tütrena, töötaja ja abikaasana võib panna sind unustama oma enda elu. Kasuks ei tule ka stress, hirm ja liiga kiire eluviis. Stressis olles muutud veelgi nõudlikumaks ja elu läheb veelgi kiiremaks, aga tegelikult peaks olema vastupidi. Järgmise elukvartali moto võiks olla „vähem on rohkem“. Ära jookse asjadele järele, vaid võta rahulikult, sest kõige olulisem on praegune hetk ja kõigel on oma aeg. Ka see on ayurvedalik mõtlemine.

Rohkem aega sõpradele
Mitte ainult sinul, vaid ka kõigil su sõpradel on kiire nii töö kui elukorraldusega. Aga suvine aeg on just paras sõpradega rohkem kokkusaamisi korraldada - ilmad on ilusad, õhtud pikalt valged ja kohvikud avatud. Ühised jalutuskäigud, lõunad või mänguõhtud sobivad igapäevaseid rutiinseid päevi murdma.

Suhe kallimaga
Isegi kui arvad, et olete kallimaga liiga erinevad inimesed, siis mingid ühised arusaamad ja väärtused on teil ikka. Elu ei pea olema pidev lust ja lillepidu, aga energiat ja jõudu saame suhtest siiski. Paljudel võib olla arvamus, et suhe püsib iseenesest koos, aga kaaslasega tuleb ikkagi suhelda ja teineteisele tähelepanu pöörata. Päevad ei ole vennad ega peagi olema, on imeilusaid hetki, aga ka kurbi. Pea meeles olla positiivne ja oota päevast ainult head. Elu on liiga lühike, et olla pahane, kurb ja solvunud.

Loovus
Viimane, kuid mitte vähem tähtis. Kõigi elus on juba liiga palju tabeleid, nimekirju, meeldejätmist, kohustusi, ajakavasid jne. Tasakaal on oluline ja seetõttu pead elule lisama loovust. Ilusad asjad, loomingulised projektid, meeldiv muusika, visuaalsus, mängimine ja lollitamine. Kui su elust loovus veel puudub või on seda vähevõitu, siis tead, mida teha!

Milline on sinu elu praegu? Mida sa tahaksid oma elus näha?

Allikas: Terve

Samal teemal

28.01.2021
UUS NÄDAL TEKITAB STRESSI? Kui teed täna ära need 5 asja, tuleb nädal muretum!
05.10.2019
Mõnusa kodu heaks: nii vabaned halvast energiast kodus
03.08.2019
HOROSKOOP | Vaata järele, mida toob septembrikuu sinu tähemärgile!
10.06.2019
15 moodust tööpostil olles suve nautida: tee lõunapausist minipuhkus õues ja vitsuta karastavat kraami