Lemmikloom

Teadlased: „Kass on rumal ja isekas? Vale puha!“ (11)

Triin Tael, 18. mai 2019 00:01
PILKUDE MÄNG: Loomad vaatavad üksteisele haruharva otsa, ja kui, siis on see vaenulikkuse märk. Inimesega suheldes aga jälgivad nii koerad kui ka kassid inimese pilku ning annavad oma soovidestki märku lisaks häälele ka silmavaate abil.Foto: Vida Press
Pane kaks kaussi maha ja osuta neist ühele. Väikelaps vaatab selle poole. Koer samuti. Šimpans mitte, nagu ka enamik teisi loomi. Kuidas käitub kass? Tema sotsiaalsed reageeringud ei huvitanud teadlaskonda aastakümneid. Nüüd on aga viimaks katseid tehtud ja leitud: kassid on sama nutikad kui koerad. Kui nad ainult viitsivad!

Seda, et koerad eelmainitud katse hiilgavalt täidavad, avastas Atlantas asuva Emory ülikooli tudeng Brian Hare umbes 20 aastat tagasi. Õigupoolest tegi ta seda eksperimenti väikelastega. „Ütlesin oma juhendajale: „Mu koer saaks vist samuti sellega hakkama.““ Hare'i must labrador Oreo käitus näpuga näitamise peale täpselt nagu laps – tema pilk pöördus näidatud esemele. 1998. aastal, samal aastal kui Hare, avaldas täpselt sedasama tõestava uurimuse Budapesti teadlane Ádám Miklósi.

Samal teemal

07.10.2020
KOER VÕI MEES? Siin on kaks kindlat põhjust, miks tasub eelista koera!
15.08.2019
KAS SU KASS ON TIGE JA RIIAKAS? Vaata, mida see paljastab sinu enda kohta!
08.03.2019
Pulstunud kassi asemel kaunis lõvilakk ehk Kuidas hooldada kassi