Sisustus

Kuidas valida kodukontorisse kirjutuslauda? 

toimetaja Dagmar Reinolt, 10. november 2020 12:14
Mööbel kodukontorisse.Foto: Funger
Kirjutuslaua valik on tähtis kolmel põhjusel. Esiteks peab see kena välja nägema, sest kirjutuslaud on kodukontori kõige olulisem kujunduselement. Teiseks peab see olema funktsionaalne ja sobima kõigi sinu ja su pere vajadustega. Kolmandana ja võibolla isegi kõige tähtsamana peab üks hea kirjutuslaud kaasa aitama sinu produktiivsusele ja heale töötujule.

Anname mõned küsimused, millele vastates peaksid sa endale just selle õige kirjutuslaua leidma.

Kui palju sa lauda kasutama hakkad?

Kas sul on vaja lauda, mille ääres veedad arveid makstes ja meilidele vastates kõige rohkem mõne tunni nädalas või plaanid uue kirjutuslaua taga teha pikki tööpäevi, sest see ongi sinu peamine töökoht? Viimasel juhul on kasutusmugavus sinu jaoks palju olulisem kui esimesel. Hea kirjutuslaua ääres peab olema rõõm istuda ning tööd teha.

Kas sul on stiili valikul vabad käed?

Nüüd on vaja kindlaks teha, kas kirjutuslaud saab endale oma toa, sul on töö tegemiseks spetsiaalne ruum, kus kirjutuslaud aukohal troonib, või kavatsed sa selle paigutada mõnda teise tuppa, näiteks magamis- või elutuppa.

Samal teemal

Kui kodus on eraldi töötuba, on sul ka kirjutuslaua stiili valimisel vabad käed, sest saad ülejäänud ruumi kujundada kirjutuslaua järgi. Kui laud asub mõnes teises toas, peaks see arvestama sealse sisekujunduslahendusega, muidu mõjub see nagu võõrkeha ning sa ei tunne oma uuest lauast mingit rõõmu. Üks kena väike laud, mis ei võta palju ruumi ja sobib paljude stiilidega on näiteks see.

Kas valida suur või väike kirjutuslaud?

Ehkki tänapäevane kontorivarustus koosneb tihti vaid sülearvutist, märkmikust ja paarist pastakast, siis on suurem laud tavaliselt parem, sest kirjutuslauale kipub ikkagi asju kogunema ning väiksem täiskuhjatud laud jätab mulje, et tuba on sassis. Sama sassis võivad olla mõtted su peas, sest nagu sa tead, siis segamini laua taga pole mingist produktiivsusest juttugi.

Oma kogemusest võime öelda, et isegi kui alguses tundub, et suure laua taga polegi nagu eriti midagi teha, leiad sa sellele hiljem kindlasti kasutust.

Suurem on aga parem vaid juhul, kui sellel on ruumi särada. Kui sul on juba suhteliselt mööblit täis tuba, siis soovitame lauda, mis jätab kergema ja õhulisema mulje – sellel ei ole palju sahtleid ning piltlikult öeldes koosneb see vaid lauaplaadist ja jalgadest. Näiteks selline. Kas pole ilus?

Kui sul ei ole kodukontori jaoks palju ruumi vaja, sest sa kasutad kirjutuslauda harva, kuid aeg-ajalt on vajadus selle järele siiski olemas, siis soovitame kasutada seinalauda, mille saad muul ajal silma alt ära panna.

Mitu inimest kodus tööd teeb?

Kui kodust teevad korraga tööd kaks inimest ja nad saavad omavahel nii hästi läbi, et ei vaja eraldi töötube, siis võib laud olla kahekohaline ja need kenad inimesed võivadki kõrvuti tööd teha.

Kui kahte lauda ei taheta osta, saab kaks kohta hea tahtmise korral paigutada ühe suurema laua äärde.

Kas sul on palju kaustu ja pabereid või ainult arvuti? Või on sul palju joonistus- ja muid töövahendeid, millel peab oma koht olema? Sellisel juhul vali laud, millel on piisavalt sahtleid või muid panipaiku. Üks võimalus on mitme funktsiooniga laud, mis täidab üheaegselt nii laua kui riiuli rolli ning kuhu saad paigutada nii kaustad kui mõned karbid.

Allikas: Furgner

Samal teemal

16.01.2021
Kodune müra võtab kõrvakuulmise? Häid lahendusi, kuidas seda summutada
05.10.2020
Mugav ja ergonoomiline kodukontor: 5 nippi koduse tööruumi loomiseks
22.09.2020
Eestlaste loodud peegelmajad vallutavad maailma: maju on rajatud nii Ghana kalurikülla kui kaljunukile Norras