Üritused

Arhitektuuripreemiatele esitati rekordarv töid 

Kodukiri, 31. mai 2019, 15:31
Lennuk Sisearhitektid, BOA arhitektid, Naerumaa Lasteaed ja TajuRuum.Foto: Erge Jõgela
Eesti Arhitektuuripreemiatele 2019 esitati rekordiliselt 150 tööd, mille hulgast laureaadid kuulutatakse välja aasta lõpus toimuval auhinnatseremoonial.

Eesti arhitektuuri valdkonna aastapreemiaid antakse tänavu välja juba viiendat korda. Kolme loomeliidu (Eesti Arhitektide Liit, Eesti Sisearhitektide Liit ja Eesti Maastikuarhitektide Liit) poolt koostöös Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitaliga välja antavate arhitektuuripreemiatega tunnustatakse silmapaistvamaid saavutusi Eesti kaasaegses arhitektuuris.

Arhitektuuripreemiatele laekus kokku 150 tööd, mis on kuraator Aljona Galazani sõnul läbi aegade suurim kandidaatide arv. "Tööde rohkus ja iga-aastane juurdekasv on selge märk sellest, et Eesti arhitektuur on võimsalt arenemas ning on maailmakontekstis heal tasemel."

Eesti Arhitektide Liidu aastapreemiatele esitati 42 tööd, Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemiatele 91 töö ning Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemiatele 17 tööd. Sügisel lisandub kandidaate ka loomeliitude tudengipreemiatele ning Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali preemiatele. “Julgen väita, et tänavusel arhitektuuripreemiate jagamisel näeme väga erakordseid teoseid, objekte, sündmusi ja inimesi, mille ja kelle üle võib uhkust tunda terve Eesti,” lisas Galazan.

Arhitektuuripreemiad 2019 pidulik auhinnatseremoonia toimub 6. detsembril Tartus, Kammivabrikus. “Tartu sai tänavuste auhindade jagamise võõrustajalinnaks valitud põhjusega. Tartus tegutsevad mitmed arhitektuuripreemiatega pärjatud bürood ning arhitektuuriteosed nagu ERM, Vaksali väljak, Roosi tänav, Pauluse kirik, Loodusmuuseum,“ sõnas Galazan.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee