Seina värvimine. Foto: Living4media / People Pictures
Martin Tõru, K-rauta tootejuht 15. juuni 2021 12:44
Suvepuhkuse aega kasutatakse sageli koduse värskendusremondi tegemiseks. Samas on suvi just see aeg aastas, kui väärt töömehi peab tikutulega taga otsima. Sestap tasub ette võtta need töölõigud, millest endal jõud üle käib.

Seinte ülevärvimine on lihtne töö, millega saab igaüks hakkama. Tänapäeva värvid on peaaegu lõhnatud ning keskkonnasõbralikud, mistõttu pole selle töö ajaks tarvis isegi kodust välja kolida. Värve valides tuleks trendide kõrval lähtuda ka ruumi olemusest, suurusest ja valgusest, sest värv määrab paljuski kogu toa iseloomu. Kui ruumid pole liiga avarad, saab avarust luua heledate jahedate toonidega, nappivat päikesevalgust kompenseerivad aga heledad soojad toonid. Mida väiksem ruum, seda ettevaatlikum tuleb olla jõuliste ja tumedate värvidega. Soovi korral võib erksat või tumedat lisada aktsendina ühte seina – kas tapeedi, põneva struktuurkrohvi või lihtsalt eristuva värvi­tooniga.
Värvi ei tohiks valida esmase emotsiooni ajel. Poest tasub kaasa võtta erinevaid värvikaarte ja kodus neid seinale paigutada nii päeva- kui kunstvalguses, vaadata lähedalt ja kaugelt. Tihtilugu ostetakse seepeale tooni või paari võrra heledam värv, kui esialgu plaaniti. Lisaks tasub arvestada, et suurel pinnal paistab värv pea alati tumedam kui väikesel, seega kahtluse korral võiks valida heledama. Iseasi on aktsenttoon – see peaks moodustama põhitooniga piisava kontrasti, aga ei tohiks olla liiga intensiivne ega väsitav.

Edasi lugemiseks:

VÕIDA RAHA!

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • 8 digiväljaande lugemisõiguse
  • Üle 1300 tellijale mõeldud artikli kuus
  • Jagada tellimust 4 sõbraga
  • Võimaluse võita 100 € lisatulu kuus
Näita vähem
1 € / kuu11.99 € / kuu
-92%
Telli