Nipid

RIIETUMISE ABC: mida kanda kirbukal šopates? 

Toimetas Laura Liinat, 27. juuni 2019 16:36
Kui oled arvanud, et pole vahet, mida kaltsukates ja kirbukatel käies kanda, siis eksid rängalt.Foto: rawpixel.com / Pexels
Kui oled arvanud, et pole vahet, mida kaltsukates ja kirbukatel käies kanda, siis eksid rängalt. Keegi ei oota, et saabuksid varahommikul laadaplatsile ostlema täismeigis, kuid elementaarne puhtus, mugavus, funktsionaalsus ja austus riietuses on midagi, mis aitab sul saavutada edu.

Võti peitub mugavuses
Stangede ja kastide vahel aarete jahtimine annab kindla peale hea füüsilise koormuse – tuhandete sammude tegemine, kaasostlejatest ette sööstmine, asjadesse kaevumine ja üle kuhjade kummardumine, tõstmine, kaasa vedamine ja peaaegu enese pea peale keeramine lihtsalt pakub kõikvõimalikke väljakutseid. Seepärast on iga ostleja kohus jälgida, et seljas olevad rõivad seda kõike ka mugavalt teha võimaldaksid. Sest teadagi, kui märkad konkurendiga samal hetkel, et KitchenAidi miksri või Dolce&Gabbana särgi saab vaid paari euroga, siis väljub võidujooksust võitjana see, kes ei kanna kontsi või muid ville tekitavaid jalanõusid!

Samal teemal

Riideid valides jälgi, et need püsiksid paigal ka liikudes, mitte vaid paigal seistes. Vastasel juhul pead end pidevalt kohendama, kiskuma ja tõmbama ning see mõjub ärritavalt olukorras, mil võiksid keskenduda hoopis otsitavale. Kena avara kaelusega hõljuv pluus võib esmapilgul anda just liikumisvabadust, kuid kui see paljastab igal kummardusel su dekoltee, siis tabab sind ostlemisrõõmu asemel hoopis enesepaljastushirm. Sama kehtib madala värvliga pükste puhul – hangi omale vöö või vali midagi muud, et sa ei peaks ülestõmbamiseks leide käest panema.

Ole austusväärne ja ära solva
Kirbukale ei pea minema nii ametliku riietusega kui kontorisse, kuid puhtusel on seejuures sama suur roll. Lisaks pestud juustele ja kehale tõmba selga ka plekkideta pluus, sest keegi ei taha, et riideid prooviks või pehmele mööblile istuks määrdunud rõivis kunde. Või veel hullem, kui müüja sind tänu mustadele ja haisvatele riietele potentsiaalseks vargaks peab!

Mõni kaupleja võib tunda end ka kohmetult, kui tema ees seisab poolpaljas ostja – las pidutsemishilbud jääda ööklubi jaoks! Teiste inimestega arvestamine on oluline, kui soovid saada parimaid pakkumisi. Seepärast jälgi, et su kantavad asjad ei annaks edasi ka provokatiivseid poliitilisi ega religioosseid või diskrimineerivaid sõnumeid. Vastasel juhul võid avastada end järgnevaist situatsioonidest.
• Sa näed antiikset kiikrooli, mis kaetud imelise Damaskuse siidiga. Hetkel, mil plaanid sellele istuda oma värviplekiste pükstega, jookseb su juurde müüja ning teatab, et see on müüdud.
• Su tähelepanu on haaranud vintaažkingad. Enne veel, kui jõuad neisse oma mullased varbad libistada, haarab müüja need enda kätte ja annab mõista, et pani need müüki kogemata.

Staažikad kirbukatel käijad teavad, et vältima peaks ka liigpeenelt riietumist. Lihtsakoelised ja odavamapoolsed rõivad ei anna aimu su võimalikust jõukusest, mis paneb reeglina müüjaid kaubeldes paremat hinda pakkuma. Aga see ei tähenda, et peaksid välja nägema kui kodutu.

Funktsionaalsus ennekõike
Väljamüükidele minnes pole sul reeglina aimu, millised on kohapealsed olud – kas riiete proovimiseks on kabiine, kui palju asju sulle huvi pakub ja sedagi, milliseks ilm pöörab. Nii võiks seljas olevad hilbud juba eos kõikide võimalustega arvestada.

  • Prooviruumide puudumisel on sul kaks valikut – kas osta asi ära ja jääda lootma, et see sobib, või proovida seda kõigi ees selga. Viimasel juhul on oluline, et riided võimaldaksid seda teha. Kandes käisteta maikat ja sirge lõikega seelikut, võid olla kindel, et ükski asi ei jää proovimata piinlikkusest ennast paljastada. Topile saab edukalt peale tõmmata nii kampsunid kui kleidid, ilma et midagi all puntrasse jääks. Seeliku alla on lihtne tõmmata aga pükse ja teisi seelikuid, ilma et midagi seljast ära peaks võtma. Kui seeliku kandmine ei tule kirbukal kõne alla, siis võid valida ka näiteks retuusid.
  • Ilmaolude muutudes on mõistlikum kanda kergelt kihilist riietust. Hommikul varakult platsile jõudes võib jahedus panna hõlmasid tugevamini kinni siduma, samas kui pärastlõunane päike ja pressivad inimestehulgad ajendavad hoopis rõivakihte vähendama.
  • Käed-vabad süsteemid pole olulised mitte ainult autoroolis. Ka kirbukal uidates peab hästi läbi mõtlema, kuhu kõik kaasas kantavad asjad mahutada, et avalik ruum ei muutuks su isiklikuks garderoobiks. Seejuures on abiks kõik taskutega riided, aga ka käekott, üle mille saab pealisriided rippuma visata. Vööle seatud paunast on aga hea kiirelt leida sobiv raha vahetuskaubaks või hoiustada mõõdulinti.

Ole tark, mitte võlts
Kõik see ei tähenda, et sa ei võiks siiski jääda iseendaks. Lihtsalt ära lase oma väljanägemisel paljastada iga mõttevälgatust võõrastele. See toob sulle vaid kasu, kui sa ei lase müüjal eelarvamusi kujundada pelgalt valesti tõlgendatava T-särgi kirja pärast.

Samamoodi head saaki jahtides ei lase sa ju välja paista koheselt ka oma joovastusel, et müüja emotsiooni pealt hinda üles ei kruviks. Varjamine ei tee sind valelikuks, vaid targaks ostlejaks!

Allikas: The Spruce

Samal teemal

19.03.2021
Müü taaskasutusturul nagu proff! 5 nippi, kuidas telefoniga häid tootepilte teha
13.03.2021
Kui palju raha sul riidekapis seisab? Vaata järele, kuidas see välja arvutada!
06.06.2019
VIDEO | Sinu uus suvine lemmikriietusese! Tee 20 minutiga kimono!
31.04.2019
Müüd oma asju netis? 5 nippi, kuidas jõuda kiirelt esimeste müükideni