Sisustus

5 asja, mille peaksid oma magamistoast kohe ära viskama (7)

Kodu, 25. oktoober 2020 09:46
Voodipesud, padjad ja madrats vajavad regulaarset väljavahetamist. Foto: Hop Design/Unsplash
Tolmurullide voodi alt korjamine pole ainuke asi, mida hügieenilise magamistoa saamiseks tegema pead. Patjade, linade ja isegi susside liiga pikalt kasutamine võib tekitada allergiaid ja tõsiseid nahaprobleeme. Tee oma kehale teene ja vaata järele, millal vahetada välja oma magamistoa põhiesemed!

1. Voodipesud
Voodilinad, padjapüürid ja tekikotid peavad vastu kuni kolm aastat. Pärast kolme aastat kasutamist on suurem osa puuvillakiust välja pestud ja kangas kaotab oma elujõu. Kui aga kangas on halvas konditsioonis, võib voodipesu luua soodsa pinnase bakteritele ja tolmulestadele. See aga omakorda tekitab allergiat, lööbeid, aknet ja astmat. Eriti kehtib see padjapüüride kohta, sest neil on pidev kokkupuude näoga.

Samal teemal

2. Padjad
Padi kaotab oma vormi ja tuge igal õhtul, kui sa oma pea sinna asetad. Mõistlik on vahetada padjad välja iga aasta-kahe tagant.Tombuline või madal padi võib endaga kaasa tuua kroonilist valu, peavalu ja liigeste kangust. Pikka aega kasutuses olnud patjades võivad peituda ka kahjulikud tolmulestad ja bakterid. 

3. Sussid
Magamistoas kasutusel olevad lemmiksussid võivad küll terved ja korras välja näha, kuid mida rohkem sa neid kannad, seda ebastabiilsemaks need sinu jala jaoks muutuvad. Ja siis veel kõik need mikroobid, mida nad üles korjavad! Isegi kui nad paistavad puhtana, puutuvad sussid kokku paljude määrdunud pindadega nagu köögi ja vannitoa või esiku põrand. Samuti imavad ka sussid higi ja võivad muutuda mikroobide kasvulavaks. Et vähendada jala või küüne infektsiooni tõenäosust, viska sussid ühe-kahe nädala tagant pesumasinasse.

4. Silmakate
Ka valguse eest varjavat öömaski peaksid aeg-ajalt vahetama. See varjab endas baktereid, mis võivad sattuda näonahale või silmadesse ja tekitada isegi akne või silmapõletiku ohtu. Soovitatav on puhastada oma silmakatet kord nädalas, olenevalt materjalist võib seda panna pesumasinasse või lihtsalt niiske lapiga hõõruda. Kui jälgid iganädalast puhastamise rutiini, siis pole vaja seda välja vahetada enne aasta möödumist.

5. Madrats
Kvaliteetne madrats tagab sulle hea ööune ja peaks olema välja vahetatud iga 8-10 aasta tagant. Kindlasti on tähtis madratsit aeg-ajalt pöörata, et see saaks survet ühtlaselt. Ka aitab pööramine kaasa selle pikemale elueale. Madratsi vananemisest saad aru, kui see hakkab oma kuju muutma – tekivad muhud ja lohud. Aja jooksul juhtub see ka kõige kallima madratsiga. 

Allikas: www.health.com

Samal teemal

20.05.2021
7 asja, mida sa peaksid tihemini puhastama kui seni
25.06.2020
VALI ENDALE SOBIVAIM: 8 nutikat viisi, kuidas suvepuhkuse ajal elamine korras hoida
31.04.2020
SELLE SUVE PLAAN: 55 asja, millest peaksid oma kodus vabanema
23.08.2019
Õnnetu perenaine: 100eurosest voodipesust jäid alles vaid ribad!