Sisustus

Nipid, kuidas su diivan püsib kaunis, kasvõi igavesti! (1)

Kodukiri, 11. veebruar 2021 12:25
DiivanFoto: LIIS TREIMANN/ Scanpix
Pidev istumine, lapsed ja lemmikloomad, tolm ja muu möll, mis diivani ümber käib, kulutab kangast ja kulutab diivani eluiga. Siin mõned nõuanded, kuidas hoida diivan kaunis aastaid.

Läbipesu kord aastas. Pehme mööbel kogub palju tolmu, tekstiil määrdub pidevalt ja nähtamatult. Isegi kui seda tolmuimejaga regulaarselt puhastada, siis korra aasta või pooleteise jooksul võiks tellida ka läbipesu. Ise seda teha ei maksa, sest kui kangale läheb vett peale, tekib vee ja mustuse segunemisel jälg. Ka puhastusvahend vajub koos mustusega alumistesse kiududesse ja kangas määrdub veel kiiremini. Parem siis jätta pesu üldse ära. Kui tavaline aurupesur lahustab mustuse, ent see jääb kangasse, siis tekstiilipesumasinaga, mida spetsialisid kasutavad, imetakse puhastusaine koos vee ja mustusega kangast välja.


Nahkdiivanit on võimalik ise hooldada. Aitab, kui diivan hoida pidevalt puhtana, mitte lasta seda käest ära. Puhastamiseks piisab niiskest mikrokiulapist, keemia vallast sobivad auto nahksisu hoolduseks mõeldud ained.

Samal teemal


Kulunud välimus. On kangaid, millel on all pruun ja peal heledam kiht ning viimase kuludes jääb mulje, nagu oleks kangas määrdunud.


Heledat diivanit ähvardab pleekimine. Kangas on tegelikult puhas, aga UV-kiirguses pleegib mõni osa heledamaks, näiteks diivanipatjade tagune. Selle vastu ei aita ka varjus hoidmine, sest UV-kiirgus on päevavalguses igal juhul olemas.


Mitut liiki kangad. Kallim ja parem kangas on üldjuhul ka vastupidavam. Samas on naturaalne villane ja linane tavaliselt kapriissemad. Ka plüüs ja pööratud naha imitatsioonid võivad käituda ettearvamatult. On muidugi ka lihtsamalt hooldatavaid naturaalseid materjale, ent paraku mõeldakse sellistele asjadele sageli alles siis, kui diivanil juba istutakse ja kangas kuluma hakkab.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee