Nipid

Lõõgastu puhtas saunas! Väärt nipid, kuidas saun tõeliselt läikima lüüa 

Tuuli Mäemat, 19. september 2021 10:27
Et saaksid saunas lõõgastuda ja seal olemist tõeliselt nautida, peab saun olema puhas.Foto: Kateryna Petrova / Pixabay
Et saaksid saunas lõõgastuda ja seal olemist tõeliselt nautida, peab saun olema puhas. Nõnda häälestuvad meeled puhkamiseks juba sauna astudes. Jagame nõu, kuidas sauna puhtana hoida.

Ehkki tundub, et sauna ei tohiks justkui mustust tekkida, on seal siiski hulgaliselt pisikuid ja häirivat kultuurikihti, eriti kui saunas viheldakse. Viheldes jääb sauna põrandale, -lavale ja lakkegi maha palju vihalehti. Samal ajal määrivad ka vihtlemispritsme. Süüdlasi, mis su sauna mustaks teevad, on teisigi. Pesemisel jääb sauna pindadele pesuainete jääke. Kehakoorijate ja maskide jäägid imenduvad saunalava puitpindadesse, ka vesi sisaldab palju määrivaid elemente, näiteks magneesiumi ja rauda.

Kuna saun on peale loomulikult sinna tekkiva mustuse ka soe ja niiske, on see ideaalne kasvulava mikroorganismide paljunemiseks. Nii elabki saunas meile märkamatult palju soovimatut. Klaasist saunaukselt võetud proovid näitavad, et mikroobide poolest on see üks puhtamaid pindu saunas. Seevastu puidust uksekäepide peidab endas palju pisikuid. Seega on parem sauna korralikult koristada, isegi kui see näib puhas!

Nii püsib saun kõige lihtsamini puhas:

Samal teemal

17.08.2021
5 lihtsat soovitust, kuidas saunalinu õigesti hooldada
08.07.2021
Kas leiad garaažist alati kõik vajaliku üles? Häid soovitusi, kuidas luua läbimõeldud hoiustamissüsteem
21.05.2021
Jaanisauna ära mine vihata! Juhiseid, kuidas valida viha tegemiseks sobivat aega ja oksi
18.03.2021
NIMEKIRJAD TUBADE KAUPA | Põhjalik ülevaade töödest, mille abil kodu korda teha