Fotografiska TallinnFoto: Fotografiska
Dagmar Reinolt 23. august 2019 11:52
Juuni keskpaigas avati Telliskivi Loomelinnaku südames Stockholmi juurtega rahvusvaheliselt tunnustatud fotokunstikeskus Fotografiska Tallinn. Näituste ja muuseumide maastikul on Fotografiska Tallinnast kujunenud uus publikumagnet, mis võlub nii kodumaiseid kui ka väliskülalisi. 

Fotografiska Tallinna eesmärgiks on olla kohtumispaik, kus saavad kokku kunst, hea toit, muusika, disain ja avatud mõtteviis. Fotografiska Tallinn avas külalistele oma uksed nelja avanäitusega: Jimmy Nelson (UK) “Austusavaldus inimkonnale”, Pentti Sammallahti (Soome) “Kauge maa”, Anja Niemi (Norra) “Rollis” ja Anna-Stina Treumund (Eesti) “Lilli, Reed, Frieda, Sabine, Eha, Malle, Alfred, Rein ja Mari”. 

“Oleme õnnelikud ja tänulikud, et meid on nii soojalt vastu võetud. Eks põhjus võib peituda ka selles, et sellist kohta oli meie linnaruumis vaja ja et kohtumispaik, mis ühendab meid väärtuspõhiselt, on uue ajastu märk,” kommenteeris Margit Aasmäe, Fotografiska tegevjuht.

Külalistest poole moodustab kodumaine publik, ülejäänud poole aga lähi- ja teistest Euroopa riikidest pärit väliskülalised. Tallinna muude vaatamisväärsuste kõrval on Fotografiska Tallinn enim südameid võitnud just soomlaste seas. Oma roll selles on tõenäoliselt ka viimaseid päevi avatud Soome legendaarse Pentti Sammallahti näitusel “Kauge maa”.

Sügishooaja ootuses on avanäitused üleval veel viimaseid päevi ja nädalaid. Praegu on avalikustatud vaid üks tulevane näitus: Kirsty Mitchelli muinasjutuline “Imedemaa” ootab külastajaid alates 13. septembrist. Fotografiska Tallinn võõrustab sügisel veel kaht näitust, nende sisu ja artistide nimed on aga hetkel veel saladuseks.

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Tuleme jälle 23. august 2019 17:57
Oli tõeliselt tore päev! Kõigepealt jalutuskäik läbi Loomelinnaku Fotografiskasse. Ka oli eriti kena sõbralik vastuvõtt piletimüügis ja peale näitust supermaitsev kokteil katuseterrassil rõõmsa olemisega teenindajate poolt. Ja näitused võtsid hinge kinni! Aitäh selle päeva eest!

SISUTURUNDUS