Küpsiste, kommide ja muude maiustuste asemel paku lapsele snäkiks tükeldatud puu- või juurvilju.Foto: StockSnap/Pixabay
Nipid
3. september 2019, 13:03

5 nippi, kuidas harjutada laps tervislikult toituma

Paljud lapsed on toidu suhtes valivad ja seetõttu kesise söögiisuga. Vanemad on sealjuures aga mures oma lapse toitumisharjumuste pärast. Anname 5 näpunäidet, mis võiksid aidata, et laps korralikult sööma hakkaks! 

Sel neljapäeval avab Viimsis uksed uus lastekohvik Ville, mis on mõeldud kõigile lastele ja lapsemeelsetele. Kohviku perenaine ja 1,5-aastase poja ema Kerli jagab siinkohal nippe, kuidas harjutada laps tervislikult toituma.

1. Muuda lapse taldrik värvikirevaks ja põnevaks. „Püüan vaadata, et poja taldrikul oleks erinevaid värve ja mõnikord ka grupeerin neid – värvikirev toit meelitab teda ka paremini sööma. Teatud vanuses võib juhtuda, et laps välistab näiteks kõik rohelised maitsed, aga sellest hoolimata võiks talle neid jätkuvalt taldrikule tõsta.“

2. Paku lapsele erinevaid toidugruppe. „Pakun lapsele erinevaid maitseid – tahan, et ta harjuks eri toitudega ja vähemasti prooviks kõike! Oluline on, et lapse toidulaud oleks mitmekesine, et laps saaks kätte kõik vajalikud toitaineid. Meie pere viimase aja lemmikuks on kaunviljad, panen neid paljudesse toitudesse. Näiteks kikerherned on minu lapse lemmikud.“

Küpsiste, kommide ja muude maiustuste asemel paku lapsele snäkiks tükeldatud puu- või juurvilju. Foto: StockSnap/Pixabay

3. Kaasa last toidu valmistamisse. „Kindlasti sööb laps parema meelega seda toitu, mille valmistamisel ta ise osalenud on. Nii näeb ta, millest toit koosneb ja kuidas seda tehti. Olenevalt lapse vanusest võib ta saada ülesandeks juurviljade pesemise või hoopis nende hakkimise.“

4. Eelista tervislikke vahepalasid ja joogiks paku vett. „Küpsiste, kommide ja muude maiustuste asemel pakun lapsele snäkiks tükeldatud puu- või juurvilju. Janu korral joob laps vett. Kui selliste põhimõtetega last juba varakult harjutada, ei teki ka hiljem probleemi, et ta ainult limpsi ja jäätist süüa tahaks.“

5. Vali õige tooraine. „Eks ikka hakkab laps mingil hetkel ka magusat sööma. Magusroogade valmistamisel valin aga võimalikult tervisliku tooraine – näiteks suhkru asemel kasutan mett või agaavisiirupit, jahu puhul teen valiku täistera kasuks.“

Lastekohvik Ville asub Viimsis Randvere tee 17 ja on avatud teisipäevast reedeni kell 11-19 ning laupäeviti 11-17. Menüüst võib leida imehäid kohvijooke ning maitsvaid kooke, küpsetisi, desserte, salateid ja smuutisid, mille puhul peetakse kvaliteetset ning tervislikku toorainet kõige tähtsamaks. Igal nädalal hakkavad pere pisematele toimuma muinasjutuhommikud ja kord kuus leiavad aset vestlusringid vanematele, milles mänguterapeut avab tee laste sisemaailmasse.

Lastekohvik Ville on koht mõnusaks äraolemiseks lastega peredele, kohviku menüüst võib leida imehäid kohvijooke ning maitsvaid kooke, küpsetisi, desserte, salateid ja smuutisid, mille puhul peetakse kvaliteetset ning tervislikku toorainet kõige tähtsamaks. Foto: Erakogu