Plaanide tegemine aitab sul saavutada kontrolli oma elu üle. Foto: The Journal Garden Vera Bitterer/Unsplash
Helen Serka-Sanchez 30. detsember 2021 12:02
Vana aasta lõppemine on hea aeg teha uueks algavaks aastaks plaane. Miks peaks üldse tegema pikemalt plaane? Siin on 10 head põhjust! 

1. Elu saab kindla suuna. Ilma plaanita sa lihtsalt kulged, samas kui planeerides tead täpselt, kuhu jõuda soovid. Pulmade või juubeli korraldamist ei kujuta keegi ette ilma planeerimiseta, miks mitte anda siis ka oma elule konkreetsed suunised!

2. Oskad oma aega planeerida. Kui sul on kindlad eesmärgid, hoiad kiivamalt silma peal ka sellel, millele aeg kulub. Muidugi on tore ka niisama vedeleda, kuid ära sellegipoolest unusta end terveks nädalavahetuseks teleri ette, muidu võid tunda kibedat kahetsust, et väärt aeg läks lihtsalt raisku.

3. Unistused saavad teoks. Unistamine on hea, kuid pane oma salasoovid ka kirja ja mõtle konkreetsetele sammudele, kuidas need ellu viia. Varsti näed, et nii mõnigi alguses kättesaamatuna tundunud unistus on märkamatult teoks saamas.

4. Sul on kontroll enda elu üle. Lõpeta teiste süüdistamine selles, et su elu pole sulle meelepärane. Otsusta, mida teha tahad, ja hakka ise tegutsema. Eesmärkide nimel pingutades võid üllatuda, kui paljuks sa võimeline oled. See tõdemus annab sulle enesekindlust ja julgust enamaks.

5. Muutud järjest edukamaks. Kui saavutad eesmärke, koged eduelamust. Edust saadud enesekindlus lisab indu uute eesmärkide püstitamiseks ja täide viimiseks.

On täheldatud, et inimesed, kellel on kindlad eesmärgid, on palju õnnelikumad ja kirglikumad. Foto: Sorin Sirbu/Unsplash

6. Oskad paremini puhata. Kui tegutsed sihipäraselt, hindad igat hetke, mil jõude saad olla. Seega ära unusta oma kalendrit täites sinna puhkusehetki lisada!

7. Ergutad alateadvust. Proovi ette kujutada, kuhu soovitud siht sind viib ja milline on elu, kui oled selle saavutanud.

8. Elus on rohkem kirge. Võta plaanidele pühendumist kui teekonda, mida mööda põnevusega kulgeda. Nii ei heitu sa ka tagasilöökidest. On täheldatud, et inimesed, kellel on kindlad eesmärgid, on palju õnnelikumad ja kirglikumad.

9. Hingest kaob rahutus. Kui tead, mida pead tegema täna, sel nädalal, järgmisel kuul või aastal, on kõik selgem. Tegevuste kaudu saab aeg kindla mõõtme ja sulle ei tundu, et see lihtsalt kaob käest. Sul on kindlad pidepunktid, mis annavad tunnistust sellest, mida oled teinud ja mis veel ees ootab.

10. Otsuste langetamine muutub lihtsaks. Plaane tehes tead, kuhu elus liigud. See lisab turvatunnet ja kindlust ka ootamatuste puhuks. Kõik plaanid ei pruugigi õnnestuda, kuid oled sellegi poolest kindlameelne.