Üritused

Viies Tallinna Arhitektuuribiennaal „Ilu loeb“ saab avalöögi 

Dagmar Reinolt, 11. september 2019, 12:40
ArhitektuurimuuseumFoto: Teet Malsroos
Viies Tallinna Arhitektuuribiennaal, mille sündmuste keskmes on ilu, saab avalöögi täna, 11. septembril, kui Eesti Arhitektuurimuuseumis avatakse Yael Reisneri kureeritud näitus “Ilu loeb” ning muuseumi ees installatsioonikonkursi võidutöö "Steampunk" - ligi nelja meetri kõrgune liitreaalsus-keskkonnas ehitatud puidust paviljon.Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatud, Dr. Yael Reisneri (Suurbritannia) kureeritud ja Kuldpartner ABB toetatud rahvusvaheline arhitektuurifestival “Ilu loeb” tõstab fookusesse ilu ja esteetika olulisuse arhitektuuris, millest 80 aastat on vaikitud. TAB 2019 põhiprogramm koosneb viiest peasündmusest, milleks on kuraatorinäitus, installatsiooniprogramm, visioonivõistlus, rahvusvaheline arhitektuurikoolide näitus ja kolmepäevane konverentsiprogramm.

“Ilu poole püüdlemine on püüdlemine tähenduslikkuse poole. See on arhitektuuris tõeline väljakutse - nagu ka luules, matemaatikas või poliitikas. Kutsusin näitusel osalema kaheksa arhitekti - mõned rohkem, teised vähem tuntud - kellel palusin esitada projekti, mis võtaks fookusesse ilu lähtuvalt elukeskkonnast. Nad pidid looma projekti, mis peaks silmas Tallinna, ent oleks samas globaalse tähendusega; mis annaks edasi linnaruumist saadud emotsionaalseid ilukogemusi. Seega, kuraatorinäitus võtab kokku need kaks põletavat teemat ja laseb neid uurida erineva käekirjaga ja erinevates valkondades töötavatel arhitektidel,” ütles peakuraator Yael Reisner.

Kuraatorinäitus “Ilu loeb” kutsub publikut mõtlema ilu kontseptsiooni üle. Näitusel osalevad kaheksa arhitektide meeskonda oma uute töödega, millest kahe autorid on eestlased: nii Tallinnas kui New Yorgis töötav arhitekt Kadri Kerge ning Arhitektuuribüroo KTA ja selle asutajad Ott Kadarik ja Mihkel Tüür. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee