Aed

Põranda- või radiaatorküte – kumb on säästlikum? (2)

Kodus.ee, 16. september 2019, 18:22
Foto: PantherMedia/Scanpix
Põrandakütte paigaldamine uute põrandate korral on lihtne ja ei tõsta üldist põranda maksumust märkimisväärselt. Niikuinii on vaja põrand korralikult soojustada. Kuid kas selline meetod on säästlikum kui radiaatoriga ruumide kütmine?

Põrandakütte põhieelis võrreldes muude kütteliikidega on selle optimaalne paiknemine: radiaator soojendab õhku, soe õhk on kergem kui külm õhk ja see tõuseb lae alla. Inimene tunneb ennast tavaruumis kõige mugavamalt, kui jalgade juures on temperatuur 21–22 kraadi. Et seda radiaatoriga saavutada, tuleks lae alla kütta 24–25 kraadi.

Põrandakütte korral ongi see 21 kraadi aga põranda pinnal ja tänu sellele saame keskmist ruumitemperatuuri alandada 2–3 kraadi sama mugavustunde juures. Üks kraad keskmise temperatuuri alandamist annab 5% energiasäästu – seega on põrandaküte võrreldes vastava radiaatorküttega 10–15% säästlikum ja samas mugavam.

Põrandakütte paigaldamise investeering pole võrreldes radiaatorküttega enam palju kallim – vahe on orienteeruvalt kuni 5%. Kui kütteallikaks on soojuspump, on põrandakütte tasuvus väga hea.

Loe edasi portaalist kodus.ee.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee