Foto: Aldo Luud
Dagmar Reinolt 18. detsember 2020 08:27
Kui vaatad vahel oma koduse majandamise eelarvet üle, siis võid ootamatult märgata, et on hulk asju, mida tegemata jättes sa võiksid kokku hoida korraliku portsu raha. Esmapilgul väikesed asjad võivad ajapikku kokku tekitada üsna suuri kulusid. Proovi need viis asja meelde jätta ja juba on su koduse majandamise eelarves kulude real palju väiksem number.

1. Sa kasutad pesu- ja nõudepesumasinat pooltühjana

Kes meist ei oleks pesnud pesu masinas, kus on vaid mõned hilbud, või nõusid masinaga, kui pesemist vajavad vaid paar taldrikut? Soovitus selle asemel oleks see, et pese üksikud asjad käsitsi. Säästad vett ja energiat ning hoiad kokku raha. 

2. Hoiad elektroonikaseadmeid võrgus

Isegi kui sa neid ei kasuta, on masinad ikkagi "standby" peal ja see raiskab elektrit. Seda nimetatakse elektri "fantoomkuluks". On suur hulk seadmeid, mida sa ei taha välja lülitada, näiteks teler, kuid samas on palju ka asju, mis võiksid olla vooluvõrgust väljas. 

3. Paned külmkappi liiga palju asju

Külmik ja sügavkülm on efektiivsed, kui nad ei ole ülekoormatud. Liiga täis ja ka liiga tühi külmik kulutab palju energiat õige temperatuuri ja õhu hoidmisele, seega proovi toitu varuda parajal hulgal.

4. Jätad tuled põlema

See on loogiline, et elekter kulub, ja sel viisil kulub ka sinu raha. 

5. Hoiad kütet ja konditsioneeri sees, kui sa seda tegelikult ei vaja

Olles koduse temperatuuri osas tähelepanelikum võid säästa suurel hulgal raha, mida kulutada muude vajalike koduste tegemiste peale. 

Samal teemal

Kommentaarid  (9)

Olen arvutanud, 18. detsember 2020 09:10
et kuulates nende "toidutarkade" nõu, ei jaksa enam heina osta. Talvel pole teist looduses ka. Naine käib kaks korda päevas poes ja tassib poest juba kunstmuru kaasa. Pesu, ennast ega nõusid ei pese, sest raha ei jätku. Naine aga kiidab, "sööma peab nii, et nälga ei tunne"! Pani juba jõulukuuse pooled okkadki nahka.
Deodorandi reklaam. 23. september 2019 15:20
Ja pesed end liigagi tihti,.Kord kvartalis küll.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS