Üritused

GALERII | Vaata, mida põnevat näeb kunstimessil Foto Tallinn 

Ohtuleht.ee, 27. september 2019, 13:44
Kai kunstikeskuses avati fotomess "Foto Tallinn".Foto: Arno Saar
Kai kunstikeskuses on 27. kuni 29. septembrini avatud kunstimess Foto Tallinn. Messil on esindatud mitmekülgne valik kaasaegsete kunstnike loomingut: näha saab nii traditsioonilist fotokunsti kui ka eksperimentaalseid lahendusi. Kokku on väljas teoseid 35 Eesti ja rahvusvaheliselt kunstnikult. Enamik kunstnikke ja galeriste on messipäevadel ka kohapeal olemas, et oma väljapanekuid lähemalt tutvustada. 

Foto Tallinn toimub kunstikeskuse maja nendes ruumides, mida tavapäraselt kunsti näitamiseks ei kasutata. Messi 28 väljapanekust 16 on üles seatud maja esimesel korrusele ruumidesse, kus novembris alustab tööd Jaapani restoran Kampai. Ülejäänud 12 väljapanekut leiab maja teiselt korruselt, Kai kunstikeskuse ühiskontorist. Keskuse põhiruumides on messiga samal ajal avatud Tallinna Fotokuu biennaali programmi kuuluv näitus “Lase oma tähelepanul…. pehmeneda ja laiali valguda”.

Samuti saab Foto Tallinnal lähemalt tutvuda kaasaegse (foto-)kunsti ostmise ja kogumise võimalustega ja messi meeskond pakub soovi korral sel teemal individuaalset nõustamist. Uuendusena pakub tänavune Foto Tallinn pühapäeval, 29. septembril fotokunsti kogumisele pühendatud erituuri ajakirjaniku ja kunstikoguja Neeme Raua juhatamisel. Tuuril osalemine maksab 20 eurot ja on eelregistreerimisega.

Foto Tallinna programmis on kavas kohtumised kunstnikega, vestlusringid, raamatuesitlused, performance‘id ning viiakse läbi tuure eesti, inglise ja vene keeles. Peale 35 kunstniku teoseid tutvustavale põhiväljapanekule, on programmi kaasatud kolme kunstniku eriprojektid, mida esitletakse pop-up formaadis messi päevade jooksul.

Messi partnerid on Outset Eesti ja Artproof. Outset Eesti toetab ühe kuni kolme Eesti kunstniku teose ostmist messilt, mis annetatakse hiljem Euroopa muuseumi avalikku kunstikogusse. Artproof pani ühele Foto Tallinnal osalevale kunstnikule välja 5000eurose produktsioonistipendiumi ja messil saab tutvuda stipendiumi abil valminud projektiga.

Kunstimessi Foto Tallinn korraldab Fotokunstnike Ühendus (Foku) ja see kuulub Tallinna Fotokuu kaasaegse kunsti biennaali põhiprogrammi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee