Aed

Kööginurk aias: pane kevadeks valmima lillesibulalasanje 

Therese-Liise Aasma, 5. oktoober 2019, 12:36
Ei, see lasanje ei valmi ahjus! Lillesibulalasanjeks kutsutakse Hollandist alguse saanud lillesibulate istutusviisi, nii et pidevalt peenras või potis midagi õitseb. Foto: Tiago Fioreze / Unsplash

Ei, see lasanje ei valmi ahjus! Lillesibulalasanjeks kutsutakse Hollandist alguse saanud lillesibulate istutusviisi, nii et pidevalt peenras või potis midagi õitseb. Oktoobris on viimane aeg sibulad mulda panna, et kevadel varakult õisi nautida.

Kuhu istutada?Lillesibulalasanje jaoks sobib nii aianurk kui ka suur pott rõdul või terrassil. Kõige olulisem on valida selleks mõni paik, mille kohta tead, et sinna hakkab kevadel päike esimesena peale paistma, sest nii näed aias kevadel kõige kiiremini õisi. Kui paned lasanje rõdule, püüa seal potile sama hea koht leida. Vajadusel aseta pott tooli või muu aluse peale, et sibulad rõduääre varju ei jääks.Kui sügavale istutada?Kuldreegel ütleb, et sibullilled tuleks istutada kolmekordsele sügavusele sibula läbimõõdust, see tähendab, et 5 cm kõrgused mugulad tuleks istutada 10–15 cm sügavusele. Lillesibulalasanjet tehes peaks tulbisibulaid istutades veel meeles pidama, et kõrgemad ja hiljem õitsevad sordid tuleks istutada sügavamale kui lühemad ja varem õitsevad sordid. Kuigi hüatsindi- ja tulbimugulad on enam-vähem ühesuurused, meeldib tulpidele, kui nad sügavamale istutad.Mängi värvidegaPole ühte ega õiget lillesibulalasanje värvi- või sordikombinatsiooni. Võid teha just sellise sibullillede segu, nagu sulle meelepärane, sobitades kokku eri värve, õiekujusid ja aroome.

Samal teemal

18. september 2020, 08:43
Vali mügrikindlad sibullilled – nii ei jää kevadine õitemöll vaid unistuseks
25. august 2020, 18:01
Pane aed kevadel õitsema ehk Põhjalik õpetus, kuidas sügisel sibullilli istutada
14. september 2019, 15:45
AED | Pista juba praegu lillesibulad mulda, et kevadel õieilu nautida!
18. mai 2019, 12:16
AED | Nende soovituste abil säilivad lillesibulad terved ja näriliste eest kaitstud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee