Sisustus

3 kasulikku nippi, kuidas endale kodus privaatsust tagada (1)

Dagmar Reinolt, 11. oktoober 2019 11:25
KoduFoto: Simon Fritzell
Me kõik teame, et privaatsus sõltub paljuski sellest, kus ja kellega sa elad, kultuurilistest erinevustest, traditsioonidest ning inimese rollist peres. Peamiseks takistusteks, mis piirab privaatsuse tagamist, peab 22% eestlastest seda, et nad peavad hoolitsema teiste eest. See on põhiliseks takistuseks just peredes, kus kasvavad väikesed lapsed. Siin on kolm nippi, kuidas oma privaatsust kodus tagada. 

*Leppige pereliikmetega kokku, millal on teie privaatne aeg. Kõige parem on kokku leppida selle osas, kuidas sellest teistele märku and. Näiteks erinevad signaalid või tegevused: kõrvaklapid peas, raamat käes, suletud uks.

*Looge „iseendaga olemise“ hetk iga inimese jaoks. Isegi kõige väiksemates kodudes on võimalik luua privaatne nurgake. Siin võib appi tulla personaalne seinapaneel, kus isiklikke ning hobidega seotud asju hoida või kardinad ning mürasummutavad paneelid, millega saab ruumi eraldada.

*Paindlikud lahendused kodus. Selle all mõtleme peamiselt lahendusi, mis on multifunktsionaalsed, näiteks seda saavad kasutada kõik pereliikmed või sisustuslahendus lahendab suisa mitut probleemi. Näiteks mürasummutavad seinaribad võivad olla kasulikud pereemale, kes tahab raamatut lugeda või lastele, kes soovivad omaette mängida.

 

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee