Sisustus

Raamat – lihtne ja stiilne sisustusaksessuaar, mis on olemas igas kodus (8)

Dagmar Reinolt, 26. oktoober 2020 11:07
Foto: Alar Truu
Sisustustarkuste omandamiseks pöördume sageli raamatute poole. Interjööri kaunistamise seisukohalt aga leidub paberist abimeestel ka üks palju praktilisem kasutusviis – nimelt saab raamatuid väga edukalt kasutada sisustusaksessuaaridena! Kuidas valitud teoseid kodus kõige vahvamalt eksponeerida?

Diivanilaua kaunistus

Raamatud on klassikaline diivanilaua kaunistus, mis sobib absoluutselt igasse interjööri. Vali välja paar-kolm kaunikaanelist raamatut, lao need üksteise otsa ja aseta kõige peale mõni kena dekoratiivese. Täienda komplekti lillevaasiga ja sinu diivanilaud omandab sisustusajakirja väärilise välimuse.

Raamatutest abilaud

Kõik me tunneme vahel diivanil lösutades vajadust kohakese järele, kuhu toetada kohvitass, magustoidutaldrik või muu käes häirivaks muutunud ese. Kui sa ei raatsi soetada spetsiaalset abilauda, ehita see endale raamatutest! Uudne „mööbliese“ täidab väärikalt oma ülesannet ja mõjub interjööris ülimalt värskendavalt.

Nähtamatu raamaturiiul        

Raamaturiiul muudab juba iseenesest kodu kaunimaks, kuid vau-efekti lisamiseks võid hoiustada  mõningaid teoseid hoopiski nähtamatul raamaturiiulil. Selline aksessuaar täidab oma ülesannet ühtviisi hästi nii väiksemate tühjade seinapindade kui piinlike vaikusemomentide sisustamisel.

Nähtamatu raamaturiiul mõjub üllatavaltFoto: STANISLAV MOSHKOV

Raamatutest öökapp

Tarkused pidavat kõige paremini kinnistuma magades. Kahtlemata aitab teadmiste omandamisele kaasa raamatutest öökapp! Selle lahenduse kasuks räägib ka asjaolu, et raamatutest saad endale ehitada täpselt nii kõrge öökapi kui vaja.

Lillepotialus

Sätitud värviilu

Kõigil on oma süsteem, mille järgi nad raamatuid riiulisse sätivad. Lisaks tähestiku või teemade järgi sortimisele proovi panna raamatud ritta hoopis värvi järgi. Nii saad muidu kirjust väljapanekust kujundada erinevad värvigrupid.

Mäng värvidegaFoto: Unsplash

Monokroomne raamaturiiul

Kui tunned, et värviline raamaturiiul tõuseb kodusisustuses liigselt esile, siis võid panna raamatud riiulile hoopis selg seina poole. Kel rohkem isu mässamiseks võib raamatutele sobivat värvi paberi ümber panna.

Samal teemal

14.09.2020
Staažikas restaureerija jagab nippe: kuidas oma koduse raamatukogu eest hoolt kanda?
13.09.2020
FOTOLUGU | Skandinaavialikult maagiline mustrimäng vanaisa majakeses
09.09.2020
VAHVAD NIPID | Pimeda aja kiituseks: luba endale süümepiinadeta mõnulemist!
05.08.2020
Riiulid on raamatutest pungil? Selle skeemi abil saad teada, mis seal olema ei peaks!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee